No 15. līdz 20. jūlijam Saulkrastos notiks XXII starptautiskais džeza mūzikas festivāls Saulkrasti Jazz Festival 2019.

Visas nedēļas garumā ik vakaru no plkst.19 uz brīvdabas skatuves atpūtas kompleksā "Minhauzena Unda" kāps pieredzējuši un izcili mūziķi no visas pasaules. Festivāla galvenie viesi būs no džeza mūzikas dzimtenes ASV - leģendārie Deniss Čeimberss, Džefs Berlins, Deivids Senšess un Ozs Nojs, kuri apvienojušies muzikālā apvienībā "Moshulu" un 20. jūlija vakarā noslēgs Saulkrastu festivāla programmu.

Festivāla ietvaros ik dienu risināsies arī meistarklases.

Vaicāts, kādi ir svaru kausi, un kurš no tiem smagāks - meistarklases vai koncerti, festivāla mākslinieciskais vadītājs Tālis Gžibovskis atzīmē: "Domāju, abi divi ir ļoti līdzīgi. Meistarklases - tā ir jaunā paaudze, kas apgūst zināšanas un pievēršas šai kultūrai, bet koncerti ir tie, kas apstiprina, ka viņi iet pareizo ceļu. Arī fakts, ka festivāls pastāv jau divdesmit divus gadus, apliecina, ka mums ir pietiekoši laba kvalitāte un festivāls joprojām ir dzīvs.

Šorīt, ejot pāri Doma laukumam, pie Rīgas Doma baznīcas redzēju afišu - vismaz četri cilvēki no tiem, kas pabijuši mūsu meistarklasēs, spēlēs Doma baznīcā šī mēneša laikā! Tātad rezultāti ir!

Ir sitaminstrumentālisti, ir dažādi citi instrumentālisti, ieskaitot Rihardu Zaļupi."

Saulkrastos jaunajiem mūziķiem ir iespēja attīstīt sevi visdažādākajos džeza novirzienu. Kā īsti festivāla rīkotāji izvēlas novirzienus, kuros rīkot meistarklases? "Novirzieni šobrīd saistīti ar sešām sadaļām, sešām instrumentu grupām. Ko jaunieši izvēlas, to viņi nedēļas laikā arī var apgūt pie dažādiem pedagogiem. Viss rezumējas sestdienas koncertā plkst. 12:00, tā saucamajā nometnes bērnu koncertā, kurā piedalās arī mācībspēki, kas palīdz viņiem, un

tas vienmēr izvēršas par tādu krietni emocionālu pasākumu ne tikai tāpēc, ka klāt ir vecāki, draugi, radi, māsas un brāļi, bet arī Saulkrastu iedzīvotāji un viesi, kuri ļoti labprāt apmeklē šo koncertu, jo bērniem piemīt citādāka enerģija.

Tātad manas minētās sešas grupas - vokāls kā galvenais cilvēka instruments, ģitāra, basģitāra, pūšaminstrumenti, sitaminstrumenti un taustiņinstrumenti.

Meistarklašu dalībnieku dinamika bijusi ļoti dažāda - līdz pat 200 audzēkņiem, bet kādā brīdī sapratām, ka tas īsti nav pareizi un nedod vēlamo līmeni - pašlaik audzēkņu ir līdz simtam.

Normālai proporcijai jābūt tādai, ka vienam pedagogam ir desmit, divpadsmit audzēkņu, bet ne vairāk. Nodarbības ir individuālas, un tas ir maksimums, kas būtu normāli vienam mācību spēkam," stāsta festivāla mākslinieciskais vadītājs un pasmaida, ka jaunākajam meistarklašu dalībniekam bijuši pieci gadi, bet vecākajam - 56.

Vairāk un plašāk - ierakstā!

Sīkāka informācija par festivāla koncertprogrammu un meistarklasēm ir pieejama mājaslapā www.saulkrastijazz.lv.