Kultūrvietā "Hanzas perons" 16. janvārī muzicēs Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO), Latvijas Radio bigbends, dziedātāja Linda Leen un saksofonists Gints Pabērzs.

Pēc "LNSO vasarnīcas" noslēdzošā koncerta Latgales vēstniecībā "Gors" aplausi nerimās ilgi, un nu šī programma gaidāma Rīgā. Par to intervijā Latvijas Radio 3 "Klasika" stāsta diriģents un klarnetists Guntis Kuzma un Latvijas Radio bigbenda mākslinieciskais vadītājs, komponists un aranžētājs Kārlis Vanags.

Programma būs šāda: Elingtons zīmēs Hārlemas portretu svētdienas rītā, Levi "Whiplash" atgādinās par džezisko kinolenti “Atsitiens”, būs arī Gēršvina populārais "Summertime", Bernsteina dzīvespriecīgā “Amerika”, vācu šlāgerī sakņotā, reiz Bjorkas dziedātā kompozīcija "It’s Oh So Quiet", Lindas Leen hits “Uzar mani kā zemi” un bigbenda mākslinieciskā vadītāja Kārļa Vanaga iespaidīgais skaņdarbs “Klātbūtne. Motīvs”, sacerēts īpaši šim sastāvam un šai programmai.

"Tas bija sen lolota sapņa piepildījums," aizvadītās vasaras koncertu Latgales "Gorā" atceras Kārlis Vanags. "Gan oriģinālmūzikas, gan jau sen iecienītas mūzikas atskaņojums tik kuplā un profesionālā sastāvā – tie mūzikai ir lieli svētki…"

Guntis Kuzma apliecina – abu sastāvu kopā muzicēšanas ideja ir sena un top jau nākamās idejas: "Jo ir ļoti daudz labas mūzikas, ko varētu spēlēt kopā! Bet, kā jau Kārlis teica, tie zināmā mērā ir svētki – tā nav akadēmiskā simfoniskā orķestra ikdiena. No reizes uz reizi varam atrast iespēju sadarboties ar bigbendu, un, ja ir tādas kvalitātes bigbends – tas ir brīnišķīgi visiem."

Vairāk šeit!