No 24. līdz 26. novembrim Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolā notiks Imanta Kokara vārdā nosauktais 2. starptautiskais jauno kordiriģentu konkurss.

Pirmais notika pirms trim gadiem - īsi pēc tam, kad trim kordiriģentiem, kuri saistīti ar jaunās paaudzes skološanu - Mediņskolas direktoram Robertam Liepiņam, Jānim Lindenbergam un Jānim Baltiņam, kopīgi apspriežoties, dzima ideja par šādu pasākumu tieši vidējās profesionālās mūzikas izglītības iestāžu audzēkņiem.

"Tas notika 2012. gada nogalē - valdīja pirmssvētku noskaņa un bija, šķiet, 30. decembris, kad visi trīs satikāmies Mūzikas akadēmijā un nolēmām, ka tā lieta ir jādara un konkurss jādibina. Tā arī notika. Ļoti ceru, ka būs arī turpinājums, jo Imants Kokars ir to pelnījis - tik daudzi no vadošajiem diriģentiem pie viņa mācījušies. Viņa devums kā skolotājam ir ļoti liels, un tas arī bija viens no iemesliem, kāpēc gribējām konkursu nosaukt viņa vārdā," stāsta Roberts Liepiņš, kurš arī pats ilgus gadus mācījies pie maestro Kokara.

Viņš arī atgādina: "Pirmais konkurss notika 2013. gada martā, tajā piedalījās 31 dalībnieks - arī tobrīd konkurss jau bija starptautisks, un to vērtēja starptautiska žūrija. Pirmo vietu izcīnīja Lietuvas pārstāvis, kas pēcāk vinnēja arī Jāzepa Vītola diriģentu konkursu. Mūsu konkurss domāts tieši vidējām mācību iestādēm - mūzikas vidusskolām un līdzīgām izglītības iestādēm, kas ir citās zemēs. Zviedrijā un Vācijā, piemēram, tādu vidusskolu nav, jo tur ir cita izglītības sistēma. Kopumā Eiropā un pasaulē šāda līmeņa konkursu nav īpaši daudz."

Vēl Roberts Liepiņš atklāj, ka šogad konkursam pieteikušies 22 dalībnieki, un pārstāvētas gandrīz visas Latvijas mūzikas vidusskolas. Konkursantus gaida nopietni uzdevumi: sacensības risināsies trijās kārtās, un virkne no obligātajiem skaņdarbiem - ne tikai no latviešu mūzikas apcirkņiem nākušiem - rakstīti mūsdienās. "Ilgi domājām par repertuāra izvēli - viens no aspektiem bija, ka vēlējāmies, lai būtu pārstāvēta ne tikai latviešu mūzika," stāsta Roberts Liepiņš.

Vaicāts, vai pēc snieguma konkursā iespējams prognozēt, kas ar konkursa dalībnieku notiks nākotnē - proti, būs vai nebūs lietaskoks diriģēšanas jomā, Roberts Liepiņš atbild apstiprinoši: "Var gan. Tikai ar noteikumu, ka turpinās strādāt tālāk."

Vēl sarunā Roberts Liepiņš atklāj konkursa vērtēšanas kārtību un žūrijas sastāvu.