15. martā Rīgas Domā komponista Riharda Dubras 60. dzimšanas dienai veltītu koncertu sniegs Valsts akadēmiskais koris “Latvija” un diriģents Māris Sirmais. Koris jau vairāk kā 20 gadus ir Riharda Dubras darbu pasūtinātājs un pirmatskaņotājs, kā arī abpusēja sadarbība vainagojusies vairāku albumu ieskaņojumos.

Tajā izskanēs pēdējās divās desmitgadēs tapuši skaņdarbi jauktajam korim a cappella ar katoļu liturģijas tekstiem sešās valodās – vācu, angļu, franču, latīņu, latgaliešu un ukraiņu. Starp tiem trīs Latvijas pirmatskaņojumi – motetes “Der Sturm”, “Herr, bleib bei uns” un “O vos omnes”, kā arī pirmatskaņojums, veltījums tuva drauga piemiņai “Lux Aeterna”, kas komponēts šogad. Koncerta noslēgumā izskanēs dziesma “Viena uzvilkta skanoša stīga” ar Daces Micānes-Zālītes vārdiem un magnifikāts “My Soul Doth Magnify the Lord” jauktajam korim, čellam, diviem mežragiem un sitaminstrumentiem.

Sarunā ar Māri Sirmo - par nozīmīgākajām virsotnēm sadarbībā ar komponistu Rihardu Dubru, par Dubras individuālo kormūzikas rokrakstu, vairāk runājam par dažiem darbiem, kas izskanēs jubilejas koncertā, kā arī diriģenta novēlējums komponistam.