Nedēļas nogalē Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) aicina uz Vecgada koncertiem, kuros itāļu karstasinīgums apvienosies ar franču šarmu. 28. decembra koncertu "Klasika" piedāvās izbaudīt tiešraidē.

Par gaidāmajiem svētkiem mūzikā un aizvadīto gadu "Neatliekamajā sarunā" izvaicājam LNSO valdes locekli Indru Lūkinu.

"Katrreiz, tuvojoties Vecgada koncertiem, pārņem svētku sajūta – ikreiz gribas ko īpašu: karstas emocijas, spilgtus pārdzīvojumus, un katrreiz tas ir zināms izaicinājums – vai izdosies,” neslēpj Indra Lūkina.

Šogad koncerti notiks franču un itāļu zīmē, turklāt koncertu vadības groži būs itāļu diriģenta Sesto Kvatrīni rokās. Kālab tā? „Latvijas publika maestro Kvatrīni iepazinusi kā Kristīnes Opolais solokoncertu muzikālo vadītāju pirms pusotra gada, kad ar trim koncertiem LNSO, Sesto un Kristīne uzstājās Rēzeknē, Rīgā un Liepājā. Jau toreiz orķestrim izveidojās labs radošs muzikāls kontakts. Pērnvasar bija vēl viens koncerts, un nobrieda doma, ka gribētu uzaicināt maestro arī uz atsevišķu orķestra programmu – likās, ka Vecgada koncerts būs īstā reize, kad ļaut viņam mūsu publikai demonstrēt savu temperamentu, izteikti itālisko muzikalitāti,” stāsta orķestra direktore.

Viņa atklāj, ka koncerta otrajā daļā dzirdēsim neapolitāņu dziesmas un slavenākos un skaistākos intermeco no itāļu operām, bet pirmā daļa būs franču gaumē ar Ravela Bolero, Sensānsa brīnišķīgais skaņdarbs vijolei ar orķestri, kurā soliste būs mūsu Paula Šūmane.

"Galvenais – lai būtu svētku sajūta!” – tā Indra Lūkina.