Londonā dzīvojošā bulgāru komponiste Dobrinka Tabakova (1980) pirmoreiz ar jauniešu kori "Kamēr..." sadarbojās starptautiskajā projektā "Pasaules Saules dziesmas" (2008), šopavasar viņa ir viena no septiņiem skaņražiem, kas radījuši jaundarbus koncertizstādei “Kalpotājs. Blumbergs. Kamēr…” 23. un 24. maijā "Rīgas Mākslas telpā".
Sarunā ar "Klasiku" Dobrinka Tabakova atceras laiku pirms desmit gadiem, kad koris "Kamēr..." ar Māri Sirmo ciklā "Saules dziesmas" atskaņoja viņas kompozīciju "No Saules dzimis":

"...bija sajūta, kā braucot ar sporta auto. Tas bija visizsmalcinātākais un profesionālākais atskaņojums, kādu jelkad esmu dzirdējusi jau pirmā mēģinājuma laikā..."

un stāsta par savu jaundarbu, kas iedvesmots no Hermeja "Smaragda plāksnes": "šis teksts, kas vēsta par pasaules
pirmsākumiem, savulaik nozīmīgs bijis arī Ilmāram Blumbergam. Arī viņa darbos ir pirmatnējība, tīrība, tiešums un spēks".

Dobrinkai patīk būt vienā kompānijā ar citiem mūsdienu komponistiem. Kora "Kamēr..." jaunajā koncertprogrammā viņi būs septiņi. Dobrinka saka, ka tas būs prieks un pārbaudījums reizē, jo katrs no komponistiem ir cienījams un katram ir atšķirīga pieeja kormūzikai.

Līdzās dzimtajai Bulgārijai un māju vietai Lielbritānijai Latvija ir zeme, kuru Dobrinka jūtas "adoptējusi". Te viņa bijusi, sadarbojoties arī ar kamerorķestri Kremerata Baltica, te Kristīne Blaumane atskaņojusi viņai veltīto Dobrinkas Čellkoncertu un te pirms diviem gadiem Maksims Risanovs ar kamerorķestri Sinfonietta Rīga un Normundu Šnē ieskaņojis Šūbertam veltīto dubultalbumu, kuram arī Dobrinka Tabakova rakstījusi mūziku. Viņa arī aranžējusi Šūberta mūziku, sakot, ka tā bijusi kā mācībstunda pie ģēnija. Viņa it kā valdziņu pa valdziņam izārdījusi lieliski noadītu svīteri, lai uzadītu to no jauna.

Spilgtāko pēdējā laika notikumu vidū Dobrinka atzīmē sava pirmā albuma iznākšanu pirms pieciem gadiem ierakstu firmā ECM, kas guvis atsaucību visā pasaulē un tapis nominēts Grammy balvai; autorkoncertu Bulgārijā, kurā piedalījušies arī Kristīne Blaumane un Maksims Risanovs; savu rezidences laiku Vidusvācu radio (MDR) Leipcigā un sadarbību ar BBC Koncertorķestri, kas izvēlējies viņu par savu rezidējošo komponisti un kuram tapuši jau vairāki skaņdarbi. Liels vairāku skaņdarbu projekts, ko iedvesmojusi brīnišķīgā Kynence Cove ainava Kornvolā, Anglijas Dienvidrietumos, šā gada beigās taps izdota albumā.


Arī par draugiem, par Bulgārijas kalniem un gaisu, kura viņai pietrūkst Londonā, klausieties šai sarunā, kurai sekos Dobrinkas Tabula smaragdina pirmatskaņojums koncertizstādē "Kalpotājs. Blumbergs. Kamēr..." 23. un 24.maijā Rīgas Mākslas telpā.
Šo koncertu, kurā pasaules pirmatskaņojumu piedzīvos arī Georga Pelēča, Pētera Vaska, Ērika Ešenvalda, Vītauta Miškiņa, Jura Karlsona un Gabriela Džeksona jaundarbi, "Klasikā" varēsiet dzirdēt 20. jūnija vakarā, bet jau 29. maija vakara programmā iekļauts Dobrinkas Tabakovas Čellkoncerta ieraksts un 30 .maijā plkst.19.10 skanēs vairāku citu Dobrinkas Tabakovas Latvijā atskaņotu kompozīciju izlase, kuru viņa arī komentēs.