Koncertu ciklā "Ziemas kamermūzika", ko Rīgas Doma Kapitula zālē rīko "Lielās mūzikas balvas 2019" laureāts un Rīgas Doma mūzikas direktors Aigars Reinis, uz koncertu "Garīgās vertikāles. Bahs un latvieši" 7. martā aicina starptautiski pazīstamā latviešu klavesīniste, "Lielās mūzikas balvas 2017" laureāte Ieva Saliete. "Baha būs ļoti daudz – visiem latviešiem apkārt būs Baha mūzika, latvieši atradīsies starp tādiem kā kalniem," spriež mūziķe.

"Reiz, spēlējot klavesīnu, kaut ko brīnišķīgi skaistu no Baha, man zvana Aigars Reinis un piedāvā koncertu Kapitula zālē, kurā es nekad neesmu bijusi," ar smaidu atceras Ieva Saliete. "Doma baznīca, tās mūri un vēsture liek domāt par kaut ko ļoti piesātinātu, intensīvu. Tāpēc lielajai vēsturei jāliek blakus mūzika, kurai ir intensīvs izteiksmes veids un arī milzīgs dziļums.

Protams, izvēlējos Bahu, bet arī latviešus, jo domāju, ka arī latviešu mūzikai, ko esmu izvēlējusies, piemīt vertikāles – tā būs Pētera Vaska Kantāte, Riharda Dubras "Super flumina Babylonis" un Santas Ratnieces "Mira"."

Kapitula zāle nav nemaz tik ierasta koncertpraksē. Tomēr mūziķe ir pārliecināta, ka akustika Kapitula zālē būs lieliska: "Jo tieši nelielas baznīcas telpas ir ideāls ietvars mūzikai. Redzot Kapitula zāles velves, man jau ir priekšstats par akustiku, kāda tur būs. Protams, līdz šim man nav nācies šeit ne būt, ne spēlēt, tāpēc būs liels pārsteigums to visu sajust, bet principā

ļoti labi varu to iztēloties – programma radās vienā mirklī, uzreiz Aigaram teicu gan to, ko spēlēšu, gan to, kā mēs to sauksim, un principā neko īpaši pārdomājusi neesmu – ja nu vienīgi nedaudz mainījusi secību."

Koncertā skanēs arī Baha skaņdarbs, ko Ieva Saliete spēlējusi brīdī, kad viņu sasniedzis Aigara Reiņa zvans. "Tā ir Baha Čakona reminorā, ko labāk zinām kā Čakonu vijolei, tikai šoreiz tas būs pārlikums klavesīnam."

Vairāk šeit!