21. februārī plkst.18 Latvijas Nacionālās bibliotēkas korē (11.stāvā) noritēs flautistes Ilonas Meijas un pianistes Dzintras Erlihas kopīgā albuma "Citādas krāsas" prezentācijas koncerts.

“Mēs ļoti iestrēgstam savā instrumentā, bet mūzika taču ir viena. Domāju, ka es tiešām nepārdzīvotu, ja spēlētu citu instrumentu,” teic Ilona Meija, viena no Latvijas izcilākajām flautistēm,valsts godpilnākā apbalvojuma – Lielās Mūzikas balvas – ieguvēja 2015.gadā kategorijā “Par darbu ansamblī”. Un piebilst: “Visu mūžu cīnos, lai nebūtu tik daudz manis skaņā. Negribas pat saukt sevi par flautisti, bet par mūziķi, kuru interesē skaņdarba attīstīšana. Kā atrisināt muzikālo mīklu? Kā panākt, lai tas iznāk vienā elpas vilcienā? Ļoti daudz arī domāju un prātoju, kā panākt citādas krāsas….

Šajā albumā ieskaņota latviešu komponistu kamermūzika flautai un klavierēm, sniedzot hronoloģisku ieskatu. Albumā iekļauti skaņdarbi gan no 20. gadsimta sākuma komponistu daiļrades (Lūcijas Garūtas un Jāņa Mediņa kompozīcijas), gan Pētera Vaska, Pētera Plakida, Imanta Zemzara, kompozīcijas, gan jaunākās paaudzes skaņražu - Anitras Tumševicas un Santas Bušs radītie skaņdarbi.

Gandrīz visi skaņdarbi ieskaņojumu CD formātā piedzīvo pirmoreiz, līdz ar to nozīmīgi bagātinot latviešu mūzikas skaņu ierakstu klāstu un padarot to pieejamu plašākai publikai.

Albums tapis sadarbībā ar ierakstu kompāniju SKANI, kura izdoto albumu klāstā ir izcili ieskaņojumi, tostarp nule izdotais CD Dzimuši 1906, kurš veltīts Volfganga Dārziņa 2. klavierkoncerta (solists Reinis Zariņš) un Jāņa Ivanova 20. simfonijas (diriģents Andris Poga) ieskaņojumiem.

Flautiste Ilona Meija (1971) Latvijas mūzikas akadēmijā studējusi pie Viļņa Strautiņa (flauta) un Guntas Sproģes (kameransamblis).Ilona Meija ir spēlējusi Latvijas Nacionālajā simfoniskajā orķestrī un Latvijas Nacionālās operas orķestrī, darbojusies orķestrī Rīgas kamermūziķi. Kopš 2006.gada ir Valsts kamerorķestra Sinfonietta Rīga flautu grupas koncertmeistare. Kopš 2008. gada Ilona Meija ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas docente, mācot gan flautas spēles, gan orķestra repertuāra un koka pūšaminstrumentu kvinteta klasēs. Sniegusi meistarklases Holandē, Itālijā, Igaunijā, Lietuvā, Zviedrijā un Latvijā.

Kameransambļos muzicējusi ar daudziem izciliem Latvijas mūziķiem. Meistarklašu ietvaros koncertējusi kopā ar slaveniem Eiropas flautas meistariem – Filipu Benuā (Philippe Benoit), Filipu Bernoldu (Philippe Bernold), Viljamu Benetu (William Bennett), Danielu Trojani (Daniela Troiani), Ģiedru Gelgotu (Giedrius Gelgotas) un Renāti Greisu Arminu (Renate Greiss Armin). Kā kamermūziķe piedalījusies daudzos radio un CD ieskaņojumos. Kopš 2014. gada augusta I. Meija ir Latvijas Flautistu asociācijas valdes priekšsēdētāja. Saņēmusi Latvijas Lielo mūzikas balvu 2015 kategorijā Par izcilu darbu ansamblī (par darbu Sinfonietta Rīga sastāvā un kameransambļos).

Starptautisko konkursu laureāte, pianiste Dzintra Erliha aktīvi propagandē latviešu mūziku gan Latvijā, gan pasaulē. Mūziķe ir beigusi Latvijas Mūzikas akadēmijas doktorantūru, kur ir izstrādājusi disertāciju par komponisti Lūciju Garūtu. Pianistes vadībā ar Amerikas Latviešu Kultūras fonda, Francijas Kultūras centra Latvijā un citu ziedotāju atbalstu jau ir izdoti divi albumi: Zvaigznes skatiens, kurā iekļauta latviešu komponistes Lūcijas Garūtas un franču komponista Olivjē Mesiāna klaviermūzika (2008), un kompaktdisks – veltījums Lūcijai Garūtai: Kvēlot, liesmot, sadegt, kurā iekļauta L.Garūtas vokālā un instrumentālā kamermūzika (2010). Duetā ar mecosoprānu Vilmu Indru Vītols (Kanāda) izdots albums, veltīts Tālivalža Ķeniņa 90.gadu atcerei Tilts pār jūrām / The bridge across the seas. Pianiste aktīvi darbojas arī muzikoloģijas nozarē. Izdoti vairāki pianistes pētījumi, tostarp Lūcijas Garūtas klaviermūzika (Izdevniecība Musica Baltica, 2007); Hermanis Brauns laikabiedru liecībās un skaņuierakstos (krājums Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas kameransambļa katedrai 50, Izdevniecība Ulma, Rīga, 2009), Garūta – pianiste, savu skaņdarbu interprete (zinātnisko rakstu krājums Mūzikas zinātne šodien: pastāvīgais un mainīgais, Daugavpils, 2009).

Abas mūziķes jau sniegušas koncertus gan Latvijā, gan ārpus tās robežām. 2010. gada novembrī duets koncertēja Parīzē, Grand salon, Hotel Invalides. Duets sadarbojies arī ierakstos: Lūcijas Garūtas kamermūzikas CD Kvēlot, liesmot, sadegt (Nāras dziesma), kā arī Tālivaldim Ķeniņam veltītajā CD Tilts pār jūrām / The bridge across the seas.

Jau šajā gadā abas mūziķes uzsāks darbu pie jauna CD ieskaņošanas, veltot to latviešu komponistu skaņdarbiem.