"Mana profesionālā došanās mūzikas ceļos izrādījusies veiksmīgāka un saulaināka, nekā to varēju iedomāties, sēžot vidusskolas solā," gandarījumu neslēpj diriģents Kaspars Ādamsons, kura radošajā ikdienā aizvien lielāku vietu aizņem stāšanās pie dažādu orķestru pults. Tuvākais koncerts jau 13. augustā, kad Ādamsons kopā ar orķestri "Rīga" uzstāsies Rīgas Domā.

"Tas, kas mani iepriecina visvairāk – beidzamajos gados arvien vairāk saņemu sadarbības piedāvājumus no orķestriem. Tas ir tieši tas, kas mani visvairāk saista, tāpēc arī sevi mudināju doties studēt gan uz Tallinu, gan Stokholmu. Izbaudu sadarbību ar dažādiem simfoniskajiem un instrumentālajiem sastāviem! Tas izkrāso gan šo vasaru, gan visas iepriekšējās sezonas, un izskatās, ka arī nākamā sezona šai ziņā būs pietiekoši krāšņa," atklāj diriģents, kurš mūziķa ceļu sācis kā vijolnieks, mācoties Dārziņskolā, bet turpinājis Rīgas Doma kora skolā, apgūstot diriģēšanu.

Tajā pašā laikā diriģents atzīst: viņa vadītais koris "Sōla" ir ārpus konkurences.

"Manā sirdī "Sōlai" ir īpaša vieta – bezgala liela, stipra un dziļa. Ne velti nu jau vairāk nekā piecpadsmit sezonas esam aizvadījuši kopā, viss kaut kas ir piedzīvots un pārdzīvots.

Ar katru gadu pieredze kļūst lielāka, muzikālās intereses – arvien konkrētākas, sarežģītākas, ne vienmēr visi dziedātāji uz tām parakstās uzreiz un par visiem simt procentiem. Bet tad, kad ejam šos ceļus, vienā brīdī ikviens spiests atzīt, ka bijis tā vērts. Katru sezonu mēģinu izveidot pēc iespējas dažādu – gan ar repertuāru, gan koncertiem, konkursu braucieniem, festivāliem. Ikdiena gan "Sōlā", gan manā dzīvē ir ļoti krāsaina – dikti gribas cerēt, ka tā tas arī turpināsies un būs iespēja sevi parādīt un pilnveidot dažādos mūzikas žanros – vai tā būtu operete, simfoniskais vai pūtēju orķestris," stāsta diriģents un no visas sirds priecājas par sadarbību ar Latvijas Radio kori vēl nesen, pavasarī, gatavojot programmu Tartu Jaunajām mūzikas dienām. "Šādas tikšanās ar Latvijā esošajiem izcilajiem kolektīviem dod jaunu atspērienu arī manā profesionālajā attīstībā."

Vairāk un plašāk šeit!