Ar piedalīšanos Starptautiskajā ērģeļmūzikas festivālā "Rīgas Doms" Valsts Akadēmiskais koris "Latvija" un tā galvenais diriģents Māris Sirmais aicina savus klausītājus uz koncertprogrammu "Garīgās paralēles. Anglija", kas izskanēs piektdien, 31. jūlijā, pl. 19.00 Rīgas Domā.

Koncertprogrammā koris kopā ar Rīgas Doma ērģelnieku, šā gada Lielās mūzikas balvas laureātu Aigaru Reini pievērsīsies trim izcilām personībām – skotu komponistam Džeimsam Makmilanam, anglim Džonam Taveneram un šā gada jubilāram Džonam Rateram. Klausītājus gaida garīgums, neizmērojams cilvēciskums un katra komponista spēcīgs, individuāls rokraksts – gan kora, gan instrumentālā ansambļa un arī Rīgas Doma unikālo ērģeļu skanējumā.

Inta Zēgnere: Droši vien daudzi klausītāji jau būs ievērojuši, ka savu skanējumu sācis festivāls "Rīgas Doms", līdz pat 18. septembrim katru piektdienu aicinot iepazīt slavenās Walker ērģeles visdažādākajās kopskaņās, tai skaitā arī ar Valsts akadēmisko kori "Latvija" Māra Sirmā vadībā un pūšaminstrumentu ansambli, ko vada Jānis Porietis. Jau 31. jūlijā piedzīvosim šo sadarbību angļu mūzikā. Kāpēc tieši Anglija?

Aigars Reinis: Uzsvars uz Angliju pirmkārt jau ir tāpēc, ka mums šī mūzika ārkārtīgi patīk... Arī Māris Sirmais uzsver, ka šī mūzika - Raters, Makmilans un Taveners - ir mūsdienu mūzikas centrālā trijotne, sevišķi kormūzikā, taču arī ērģeļmūzikā ir spēcīgi, interesanti un neparasti skaņdarbi. Tāpēc Anglija un tāpēc garīgās paralēles, jo šeit mijas gan garīga satura skaņdarbi, gan arī darbi ar sociālām tēmām.

Piemēram, Makmilana opuss pieskaras pat politiskām niansēm. Viss šajā programmā savijas ļoti interesanti gan muzikāli, gan arī saturiski."

Vairāk un plašāk - ierakstā.