9. februārī Ņujorkā, slavenajā Kārnegija koncertzālē, notika pianistes Dzintras Erlihas debijas solokoncerts ar amerikāņu un latviešu komponistu klaviermūziku programmā. Tika spēlēti Lolitas Ritmanis, Daces Aperānes, Leannas Primiani, Sabīnes Ķezberes, Pētera Vaska u. c. autoru klavierdarbi. Koncerta noslēgumā pianistei pievienojās vijolniece Una Tone (Latvija/ASV) un čelliste Saša Ono (ASV), pirmatskaņojot speciāli šim koncertam 2023. gadā komponēto Lolitas Ritmanis trio Vignettes From the Park, kas veltīts Dzintrai Erlihai.

Dzintra Erliha: Tas tiešām bija maģisks un īpašs brīdis manā dzīvē. Neticamākā sajūta laikam bija, kad aizbraucu uz mēģinājumu un ieraudzīju savu afišu skaistā vietā pie Kārnegija zāles (Carnegie Hall) ieejas. Mēģinājumā jutos kā sapnī, un arī koncerts tiešām izdevās ļoti, ļoti labi. Man tā bija viena no emocionālākajām uzstāšanās reizēm, un to apliecināja gan stāvovācijas pēc koncerta, gan jauni piedāvājumi un projekti, kas šobrīd aktīvi tiek organizēti.

Jā, ļoti neaizmirstams brīdis manā dzīvē. Vēl jāpiemin zāles un klavieru skanējums - izcils Steinway instruments un vienreizēja akustika. Man šķiet, savā dzīvē nebijusi spēlējusi tik labu instrumentu, un tādā akustikā.

Tas arī man pašai ļoti palīdzēja atbrīvoties un izbaudīt koncerta brīdi, jo nebija jādomā, kādā veidā kompensēt kādas akustikas problēmas. Zāle ir diezgan liela, arī pati iepriekš tajā esmu apmeklējusi koncertus, tai skaitā pianistu solokoncertus, arī sēdējusi dažādās vietās, pat balkonā, diezgan sliktās vietās, un skan brīnišķīgi no absolūti jebkuras vietas. Tas, arī pašam spēlējot, ļoti palīdz, ka vari atļauties ļoti klusas un niansētas vietas, un jūti, ka skaņu nes un tā aiziet līdz publikai.