2003. gadā apgādā "Pētergailis" klajā nāca mākslas zinātņu doktores Zanes Gailītes pētījums „Par Rīgas mūziku un kumēdiņu spēli”, kurā aprakstīta mūzikas un teātra dzīve Rīgā 16.-18.gs., izmantojot pirmavotus no vairāku pasaules valstu arhīviem un bibliotēkām. Par šo nozīmīgo kultūrvēsturisko pētījumu un tā atraktīvu iedzīvināšanu tika saņemta arī Lielā mūzikas balva.
Grāmatas nobeigumā Zane Gailīte raksta "Ars longa, vita brevis est. Vai atpakaļ gaismā, tagadnē izvilktās dzīves joprojām ir īslaicīgākas par mākslu, ko daudzreiz, pat krietni pūloties, nav iespējams atdzīvināt, jo tā ir neglābjami pazudusi? Nav nošu, trūkst jelkādu piezīmju vai atsauksmju par komediantu teātri sabiedrības skatījumā. Bet seno rīdzinieku dzīves, darbi un nedarbi, ķildas, izpriecas, pirkšana un pārdošana, nabadzmas un bagātības nesamērojamais pretstats - visa tā ir gana. Mēs neesam tālāk tikuši nedz savos tlkumos, nedz netikumos, pat prāta un sirds gudrūaā diez vai."

2004. gadā fragmentus no grāmatas Radio studijā ieskaņoja aktieris Jānis Skanis. Radiokompozīciju veidojusi Ligita Meķe.