23. aprīlī 70. gadskārtā atcerējāmies mūzikas vēsturnieci Dr. art. Zani Gailīti (1952–2019), kura lielais veikums ir grāmata “Par Rīgas mūziku un kumēdiņu spēli” [Mūzika un teātris 16.–18. gs.], kas nesa Lielo mūzikas balvu un Spīdolas balvu. Pētījumi veltīti diriģentam Daumantam Gailim un komponistiem Emīlam Dārziņam un Baumaņu Kārlim. Liepājas mūzikas dzīves panorāma no 16. līdz 21. gadsimtam tverta grāmatā  “Laika sijātas skaņas. Liepāja”.

Inese Žune: "Pētnieciskais darbs bija viņas īstenais aicinājums un droši vien arī sūtība, jo noslēgšanās sevī un koncentrēšanās darbam it kā pasargāja no ārējās pasaules, nevajadzīgas kņadas un burzīšanās. Kā Zane pati atzinusi, viņas raksti un grāmatas tapa lēni, jo viņa bija no tām pētniecēm, kam patika par izvēlēto tēmu savākt tik daudz informācijas, cik vien iespējams, jo tas ļāva teikto pamatot, atrast kopsakarības un dot vaļu arī fantāzijai.

1993. gadā Latvijas Radio sadarbībā ar Sandru Ņedzvecku tapa Zanes Gailītes raidījums "Kad Bakhus zīmē ģerboni", kas veltīts zviedru komponistam Karlam Mikaelam Belmanam (1740-1795) un viņa dziesmām.