2010. gadā, kad Dailes teātris svinēja 90. jubileju, "Klasika" aizrautīgi portretēja Dailes teātra komponistus. Togad 7. novembrī ēterā skanēja Gundas Vaivodes saruna ar Maestro Raimondu Paulu, kuru pavisam drīz - 12. janvārī - sveiksim 80. gadskārtā.

Teātrim Maestro veltījis ļoti nozīmīgu dzīves daļu. Lugu kopskaits, kam viņš sacerējis oriģinālmūziku, ir ap 30, un daudzas jo daudzas dziesmas no tām jau sen dzīvo patstāvīgu dzīvi, apliecinot leģendārās aktrises Lilitas Bērziņas sacīto: "Izrādes pazūd, bet mūzika dzīvo."

Maestro stāsti par mūzikas radīšanu senākiem un jaunākiem iestudējumiem, sadarbību ar aktieriem un režisoriem, arī domas par šībrīža teātra komponistiem, kurioziem un pārpratumiem sagādās daudz prieka un vielas pārdomām arī šobrīd, jo nekas taču nav mainījies: itin viss ir aktuāls!

"Teātris ierauj sevī - nebrīnos par to, ka tie, kuri tur reiz iegājuši, vairs netiek ārā," sarunas gaitā domīgi atzīst Raimonds Pauls.

Raidījumā skan mūzika no kinofilmas "Teātris", kā arī Dailes teātra izrādēm "Filma top", "Īsa pamācība mīlēšanā", "Atjautīgā aukle", "Brands", "Meža gulbji", "Šerloks Holmss", "Džons Neilands", "Elizabete, Anglijas karaliene", "Visi koka Dieva doti", "Gan jau atvērsies sirds", Imanta Ziedoņa 70. jubilejas uzveduma, "Melanholiskais valsis", "Zaļā jumprava", "Kaligula", "Grāfs Monte Kristo". Pārdomās par Maestro nozīmi teātra mūzikas vēsturē dalās arī režisors Kārlis Auškāps un aktieris Juris Strenga.