Jaunā cikla otrajā raidījumā – stāsts par to, kāds bija Rīgas 1. Pilsētas (vācu) teātra bibliotēkas krājuma ceļš līdz Latvijas Nacionālajai bibliotēkai.

"Klasikas" viešņas – Latvijas Nacionālās bibliotēkas Mākslas un mūzikas centra krājuma darbinieces – tā vadītāja Ruta Almane-Palmbaha un eksperte Eridana Žiba, kuras uz sarunu aicinājusi Ināra Jakubone. 

Uzzinām gan to, kāpēc bibliotekārēm ar krājumu strādājot, paliek melnas rokas, gan to, kāpēc viņām smagumsmagas partitūras jācilā pret gaismu… Un kāpēc jāatšifrē ne tikai autogrāfi, bet arī zīmogi, ūdenszīmes un tipogrāfisko plātņu numuri? Cik liela bija šī vēsturiskā krājuma apstrādes komanda, un kas vēl bez nošu lapām un partitūrām krājumā bija atrodams?

Pārjautājam arī to, vai tiešām Rīgas 1.Pilsētas (vācu) teātra bibliotēkas krājums ir vairāku disertāciju vērts, kā to cikla "Latvijas mūzika uz viļņa" pirmajā raidījumā pirms nedēļas apgalvoja muzikoloģe Lolita Fūrmane.

Vēl varētu piebilst, ka Eridanas Žibas stāsts par Rīgas 1.pilsētas teātra bibliotēku lasāms Mūzikas akadēmijas mājaslapā pieejamajā izdevuma "Mūzikas akadēmijas raksti" pašā jaunākajā, 19. laidienā.

Bet šobrīd – saruna "Klasikas" vilnī!