Mūzikas lielpilsētā Vīnē šobrīd mirdz latvieši – dziedātāja Elīna Garanča, diriģents Andris Nelsons un mūsu raidījuma galvenā varone dziedātāja Marina Rebeka, kas nupat debitējusi Amēlijas lomā Džuzepes Verdi operā „Simons Bokanegra”. Iestudējums nav jauns, tas tiek rādīts jau 81. reizi. Klausītāji ir sajūsmā un kritiķi cildina, sakot, ka latviešu soprāns ar apaļo, pilnskanīgo toni operu padarījis par muzikālu piedzīvojumu. 
Dienu pēc izrādes Gunda Vaivode tikās ar Marinu Rebeku kafejnīcā „Mocarts”, turpat pie Vīnes Valsts operas, lai aprunātos gan par izrādi, kolēģiem, gan par rezidences laiku Minhenē un Dziesmu svētkiem Latvijā. Fonā ik pa brīdim klusiņām skanēja Štrausa mūzika un pret Wiener melanž krūzītēm atsitās karotītes. Bija ļoti saulaina un silta maija diena.
Vai Vīne ir no tām vietām, kurā Marinai ir māju sajūta? Ir gan, „te ir arī zinoša, dzirdoša publika, kas pārzina dažādus izpildītājus, dažādas balsis”.
Šo sarunu ir vērts noklausīties pirms 15. maijā dodaties uz kinoteātri Splendid Palace, kur tiešraidē no Vīnes valsts operas tiks rādīta Verdi opera „ Simons Bokanegra”.