Nesen "Klasikas" ētera personība Ieva Zeidmane devās uz Šveici (Cīrihi un Bāzeli), kā arī Freiburgas apkaimi Vācijā, lai tiktos ar tur dzīvojošajiem latviešiem, kas dzied un dejo, gatavojoties šīs vasaras Dziesmu un deju svētkiem.

Stāsti par gatavošanos svētkiem skanēs 6. maija raidījumā "Dziesmusvētki. Lai sasaucamies, lai dziedam" plkst. 12:00, taču sarunas ar tautiešiem izvērtās tik aizraujošas un sirsnīgas, ka ar viena raidījuma hronometrāžu, protams, izrādījās par maz...

Tiekamies ar Cīrihes tautas deju ansambli "Ramtai" un tā vadītāju Jāni Vinkleru, kurš atklāj, kālab dejotājiem ir tik svarīgi regulāri sanākt kopā mēģinājumos, kā izdodas uzturēt draudzīgu gaisotni, kā noris gatavošanās koncertiem, kā arī citām jaukām lietām.

Uzklausām arī sarunas ar Cīrihes latviešu kora "Balts" dalībniekiem. Uldis Mākulis no kora "Balts" stāsta par vērienīgo kormūzikas koncertu Terra Choralis, kas 4. novembrī notiks Cīrihes Tonhalle, bet gatavošanās jau tagad rit pilnā sparā. Programmā skanēšot Šveices un Latvijas komponistu mūzika.

Vēl tiekamies ar Strasbūras/Freiburgas/Bāzeles ģimeņu kori "Trejzemīte" un tā diriģenti Ilzi Paegli, savukārt dziedātāja Zane vēsta par atšķirībām, kādas valda latviešu un vācu koros.

Visbeidzot, uzklausām arī čellistu Mārci Kuplo, kurš Šveicē dzīvo jau 16 gadus, kā arī sitaminstrumentālistu Jāni Fedotovu, kurš studē Strasbūrā un kopā ar diviem franču mūziķiem izveidojis savu džeza trio.