Gusts Ābele. "Pasaulē mīļākais klusums"

"Grāmatu stāstos" uz sarunu aicinām Gustu Ābeli (2004): viņš ir jauniešu teātra studijas "Kāpnes" dibinātājs, aktieris un galvenais režisors, iestudējis izrādes "Gaidot Bodžanglu", "Komēta nāk", "Augšup pa lejupejošām kāpnēm" un vēl citas. Nodarbojas arī ar prozas rakstīšanu, piedalījies literārajā seminārā "Aicinājums" un Prozas lasījumos, veido kultūras blogu "Kalambūrs". "Pasaulē mīļākais klusums" ir viņa pirmā grāmata. Ilustrācijas tai zīmējusi Aribella Jauja – Gusta domubiedre, teātra studijas "Kāpnes" līdzdibinātāja, aktrise un māksliniece.

Vai ilūzijas var būt grāmatas galvenais varonis? Grāmatas "Pasaulē mīļākais klusums" autoram un arī tās varonim, kas ir tik jauni un  emocionāli, svarīgi ir aprakstīt jaunību no tagadnes nevis pagātnes pozīcijām un par visu runāt vispārākajā pakāpē. Gan par mīlestību, gan vilšanos.

Ilze Aizsila. "Kārdinošs pavērsiens"

Raidījuma otra viešņa ir Ilze Aizsila (1982). Klajā nākuši jau trīs viņas romāni: "Dzīvot naktij" (līdzautore Indra Ēķe-Začeste), "Mīlas kastings" (2021) un "Solis līdz altārim" (2022). "Kārdinošs pavērsiens" ir autores pirmais publicētais stāstu krājums, pieskaņots viņas moto "Literatūra sirdij un dzīvespriekam".  "Kārdinošs pavērsiens" piedāvā sešpadsmit eksotiskus attiecību stāstus, kuros intimitātei un erotikai atvēlēta īpaša loma.