Jana Egle “Svešie jeb miļeņkij ti moj”

Janas Egles pirmais stāstu krājums "Gaismā" saņēma Latvijas Literatūras gada balvu (LaLiGaBa) kā labākais prozas darbs 2017. gadā, kā arī raisīja plašu rezonansi sabiedrībā – autore nebaidījās rakstīt par dzīves tumšajām pusēm un tekstam ir spēcīga emocionāla pēcgarša. Tēlaini izsakoties, bija sajūta, ka ar smilšpapīra palīdzību ir “attīrīta lasītāja āda”. Jaunākajā krājumā apkopoti astoņi stāsti, un arī to raksturo emocionāla spriedze. Krājuma vienojošie elementi – Latvijas cilvēki, 20. un 21. gadsimta Latvija – atšķirīgi, bet skaudri, savstarpēji cieši saistīti. Janas Egles stāstu varoņu dzīves fokusā nereti ir sliktais, norisēs tiek parādīts, ka tā notiek un kas tad notiek.

Jana Egle, kura pati piedzīvojusi depresiju, ar savu varoņu pārdzīvojumiem pauž domu, ka daudziem patīk auklēties ar savām ciešanām.

Autore rada pārliecību, ka cilvēkam visvairāk nepieciešama tuvība, īstas, dzīvas un jūtīgas saites, kuras cieši tur vienu pie otra un dod spēku atbalstīt otru. Raidījumā uzklausām gan pašu Janu Egli, gan Eviju Veidi.

Linda Laplante “Atraitnes”

Laplantes rakstnieces karjera aizsākās ar seriālu scenāriju rakstīšanu.

Laplante pati kā aktrise tēlojusi vairākos detektīvseriālos, vēlāk intensīvi rakstījusi scenārijus detektīvseriāliem un kriminālseriāliem (populārākie – “Galvenais aizdomās turētais” un “Ārpus aizdomām”).

Arī “Atraitnes” vispirms parādījās 1983. gadā kā TV miniseriāls, pēc tam tika izdots grāmatā, tagad jaunā variantā romāns iznācis 2018. gadā. Ir informācija, ka Linda Laplante ir autore 29 grāmatām. Par grāmatu tuvāk stāsta Liene Kāposta.