Jāņa Rozes apgāds turpina iepazīstināt ar vērtīgiem kultūrvēsturiskiem izdevumiem, kas tapuši slavenās mākslas izdevniecībās.

Šoreiz latviešu lasītājiem tiek piedāvāta mākslas vēsturnieces, Britu Karaliskās mākslas biedrības locekles Eimijas Dempsijas sarakstītā rokasgrāmatu “Modernā māksla”. Grāmata sniedz ieskatu no impresionisma 19. gadsimta nogalē līdz 21. gadsimta jaunākajiem strāvojumiem. Katrā no sešdesmit astoņu mākslas virzienu aprakstiem sniegts kodolīgs tā skaidrojums, nosaukti spilgtākie paraugi un norādīts, kurās pilsētās un muzejos atrodamas plašākās attiecīgā virziena mākslas darbu kolekcijas.

***

Dzintars Tilaks raksta gan pieaugušajiem, gan bērniem. Līdz šim iznākušas 12 viņa grāmatas. “Labo blēņu vasara” ir autora trešā grāmata jaunajiem lasītājiem. Iepriekšējās – “Oki doki jeb Kad mēs augām” un “Čomiņš”.  “Labo blēņu vasara” ir piedzīvojumiem bagāts stāsts par mūsdienu latviešu tīņiem. Tur nav ne monstru, ne paralēlās pasaules, bet ir patiesums, dzīvesprieks un labestība bez didaktiskām pamācībām.

***

Tie, kuri uzskata, ka Džūdas Devero proza ir zelta vērta, būs apmierināti ar jaunāko viņas grāmatu, bet atcerēsies tādus viņas romānus kā "Lepnums un aizspriedumi", "Šampanietis brokastīs", "Vēlmju akmens". "Pagātne tavās plaukstās" ir izjusts, ar burvību apdvests romāns un piemērs Džūdas Devero prasmei savīt sižetu, kas gan aizraus ilggadējos viņas lasītājus, gan iepriecinās jaunas lasītāju paaudzes.