26. janvārī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Draugu zālē norisinājās Rucavas pēcpusdiena. Ieskatu Rucavas garamantās sniedza profesore un pētniece Māra Vīksna, par Rucavas izloksni stāstīja pētniece, Dr. philol. Daiga Straupeniece.

Rucavas pēcpusdienas ietvaros tika atvērta arī grāmata "Rucavas sievu stāsti", šo notikumu krāšņojot visām trim grāmatas autorēm – māsām Tapiņām: Ingu, Daci un Māru. Viņas tad arī aicinājām uz plašāku sarunu "Etnovēstīs".

Rucavas tradicionālā kultūrtelpa no 2018. gada iekļauta Nacionālajā Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā ar tādām vērtībām, kā tautastērps, valoda, dziedāšana, un īpasi Rucavai raksturīgā vienbalsīgā dziedāšana, folklora, saimniekošanas veids, darbs, sadzīves tradīcijas, gadskārtu svētku tradīcijas.

Rucavas sievas ir apvienība, kas uztur un izkopj dzīvo mantojumu. Desmit gadu laikā sakrātā pieredze bijusi tik vērtīga, ka nolemts apkopot šo vēsturi grāmatā – "Rucavas sievu stāsti".

"Rucavas pēcpusdienā" Latvijas Nacionālajā bibliotēkā iesaistījās un uzstājās arī pulciņš citu rucavnieku un Rucavas skarto, tai skaitā jaunie mūziķi, kas mācās Rīgā, taču auguši Rucavā – ģitārists Ritvars Ozols, kā arī flautiste, kura pasākumā spēlēja kokles un dziedāja, Alīda Emīlija Trumpika. Interesantus stāstus un atgadījumus klāstīja arī Stāstnieku konkursa laureāti un Rucavas pamatskolas folkloras kopas "Ķocītis" dalībnieki.