Artūrs Sebris tiekas ar saksofonistiem Kārli Vanagu un Renāru Lāci un sitaminstrumentālistu Rūdolfu Dankfledu, kas kopā ar Ritvaru Garozu un Tomu Poišu muzicē ansamblī "Silvesteri Orkesteri". Ansamblis šogad svin 20. jubileju, un dzimšanas dienas kocnerts jau šajā nedēļas nogalē, 10. februārī, izskanēs Ventspils koncertzālē "Latvija". Sarunā uzzinām, kā ansamblis radies un kur meklējis nosaukumu, kā laika gaitā mainījies sastāvs, kāds bija un ir repertuārs, un kāds ir ilglaicīga ansambļa veiksmes noslēpums?

“Silvesteri Orkesteri” ir 2004. gadā izveidots džeza kvintets, kura savdabīgais nosaukums radās kādas somu grupas ietekmē (“Hurmio-orkesteri”), kurai ir līdzīgs stils un priekšstats par muzicēšanu. Kvinteta kodolu kopš dibināšanas nemainīgi veido Renārs Lācis (saksofoni), Kārlis Vanags (saksofoni, flauta, kompozīcija) un Ritvars Garoza (taustiņistrumenti, kompozīcija). Toms Poišs (basģitāra un kontrabass) un Rūdolfs Dankfelds (sitaminstrumenti) sastāvam pievienojās vēlāk.
Kvinteta atskaņoto mūziku komponē un aranžē paši ansambļa dalībnieki, tādējādi veidojot “Silvesteri Orkesteri” par muzikāli eksperimentālu telpu un unikālu ideju laboratoriju, kas popularizē Latvijā radītu džeza mūziku.
2007. gadā kvintets “Silvesteri Orkesteri” ir izdevis oriģinālmūzikas albumu, kura skaņdarbus jaunā skanējumā būs iespējams dzirdēt koncertā 10. februārī. Skaņdarbu autori Kārlis Vanags un Ritvars Garoza speciāli šī koncerta sastāvam – džeza kvintetam, bigbendam un kamerorķestrim ir izveidojuši jaunas aranžijas, kas bagātinātas ar jau nobriedušāku redzējumu un virtuozitāti.