Šonedēļ nevaram izbēgt no kādas ļoti svarīgas un nopietnas jubilejas, ko svin Raimonds Pauls. Viņa 85 dzīves gadi vislielākajā mērā bijuši saistīti ar mūziku, un uz skatuves viņš kāpj vēl joprojām, bet raidījumā šoreiz pievērsīsimies Maestro jaunības dienu džeza ieskaņojumiem, kuros muzicē Raimonda Paula instrumentālais trio. Tajā 1960. gados kopā ar Paulu muzicēja kontrabasists Aivars Timšs un bundzinieks Haralds Brando.

1960. gadu vidū Raimonds Pauls komponē vairākus džeza ciklus, ko ieskaņo kopā ar savu trio – tie ir “Iespaidi”, “Dienvidu akvareļi” un “Kalnu skices”. Pavisam drīz ierakstu nams Jersika records šos ieskaņojumus izdos platē un tos būs iespējams iegādāties ar atjaunotu un restaurētu skanējumu.

Mikus Solovejs raksta, ka cikli

“ir viena no Latvijas džeza virsotnēm. Muzikāli krāsaina pasaule, kuru veido pulsējošs svings un brīvs individuālais frāzējums. Mūziķu improvizācijas ir personīga dramatisma piesātinātas un vitālas, nezaudējot melodisko pievilcību.

Dzirdama Raimondam Paulam raksturīgā frāzēšanas maniere un artikulācija. Šo īpašo spēju vēlāk iespējams sastapt visos viņa daiļrades posmos. Mūziķu spēles maniere liecina, ka Latvijas mūziķi bija informēti par notiekošo džeza pasaulē un stilistiski varētu atrast savu vietu līdzās Oskara Pītersena klasiskajiem džeza trio ieskaņojamiem.”

Raidījumā skan arī saspēle ar vijolnieku Alni Zaķi un saksofonistu Aleksandru Piščikovu, kā arī melodijas no filmas “Saules ielejas serenāde”.