Šīs nedēļas raidījumā veram vaļā divus albumus - ar Kārli Vanagu sarunājamies par jaunāko Latvijas Radio bigbenda plati "Linda", kas veltīta Gunāram Rozenbergam, bet Nīderlandē dzīvojošā latviešu ģitāriste Ella Zīriņa stāsta par savu debijas albumu Intertwined.

1976. gadā Gunārs Rozenbergs ar domubiedriem ierakstīja leģendāru albumu "Laura", nu seko Latvijas Radio bigbenda veikums "Linda" ar 14  70. un 80. gados tapušiem darbiem, kuru atlasi veicis Kārlis Vanags. Albums ierakstīts 2022. gadā, atzīmējot Gunāra Rozenberga 75. gadu jubileju, un klajā nāks izdevniecības “Jersika” paspārnē. Gunāra Rozenberga oriģinālkompozīciju ierakstos kā solisti piedalījās arī vairāki komponista laikabiedri - Jurijs Smirnovs, Aivars Hermanis, Madars Kalniņš, Bruno Jurgenbergs un citi.

Kārlis Vanags: "Linda ir Gunāra Rozenberga meitas vārds un  albuma titulskaņdarbs, kas sarakstīts tālajā 1982. gadā. Tas sacerēts par godu meitas pasaulē nākšanai. (..) Gunāra talants izpaudās jau ļoti agrā vecumā, arī albumā ir iekļauti skaņdarbi no 70. gadu sākuma, kad Gunāram bija 21 vai 22 gadi. Un jau tad redzam individuālas iezīmes, meistarību un vēlāk atpazīstamā rokraksta veidošanos, meklējumus un ietekmes. 80. gados Gunāra Rozenberga rokraksts un skanējums ir nostiprinājies. Šīs divas dekādes arī parādās skaņdarbu izvēlē. Pērles līdzšinējos ierakstu krājumos bijušas diezgan apslēptas komerciālo aranžējumu vidū, bet bija ļoti interesanti tās meklēt un atrast."