“Vairs neatceros, kā, bet šajā ziemā, lūkojoties uz Latvijas džeza vidi, man prātā ienāca doma, ka mums ir ļoti maz vai praktiski nemaz nav džeza dziedātāju vīriešu. Un ne jau, ka mums vajadzētu tagad ieviest kādas kvotas, lai panāktu dzimumu līdztiesību, bet gluži vienkārši tāpēc, ka džeza vide varētu būt daudz krāsaināka, bagātīgāka un daudzveidīgāka, ja tajā vairāk skanētu arī vīriešu balsis.

Sāku domāt par šo jautājumu, un nonācu līdz sarunām ar nozarē iesaistītām personām – dziedātājiem, pedagogiem, arī klausītājiem. Runājām, kāpēc tas tā, kādi iemesli tam, ka biežāk kā dziedātājas uz skatuves redzam tieši sievietes, vai Latvija ir unikāla šajā ziņā, vai arī tā ir plašāka tendence arī citviet.

Un tā nu šīs reizes raidījumā “Džeza impresijas” pievērsīsimies šim tematam.

Situāciju mēs gan jau neatrisināsim un neizmainīsim, taču dažas atbildes un skaidrojumus varbūt gūsim. Un varbūt arī iedrošināsim kādu jaunu dziedātāju sekot saviem sapņiem un mērķiem un izvēlēties džeza vokālista ceļu.”

Tā par jaunāko raidījumu “Džeza impresijas” teic Anete Ašmane-Vilsone, kas uz sarunu aicinājusi dziedātāju un pedagoģi, kas skolojusi lielu daļu mūsu džeza vokālistu, strādājot gan Rīgas Doma kora skolā, gan Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, Ingu Bērziņu, dziedātāju Daumantu Kalniņu un Ņujorkā mītošo vokālisti Artu Jēkabsoni.