Šoreiz tiekamies ar komponistu Uģi Prauliņu, pārrunājot gaidāmos koncertus: 29. oktobrī Rīgas Domā pirmreizējā priekšnesumā sajūgā ar Uģa veidotajām interlūdijām izskanēs Johannesa Okehema (Ockeghem, c.1414-1497) Mesa L’Homme Arme sadarbībā ar Pētera Vaickovska vadīto vokālo grupu Ars Antiqua Riga, bet 30. oktobrī koncertzālē „Cēsis” Uģis atkal tiksies ar Lauras Leontjevas vadīto Saulkrastu kori Anima programmā "Līvu sasaukšanās", kuras saturs albuma formātā klausītājus sasniedza pagājušā gada nogalē.

Taču saruna tiek sākta ar apsveikumiem divās jubilejās: 1. novembrī atzīmējamajā Latvijas Radio 94. dzimšanas dienā, jo Uģa Prauliņa biogrāfijā skaņu režisora darbs šajā namā ierakstījis vērtīgas un būtiskas lappuses.

"Te aizritējuši brīnišķīgi brīži!" iesaucas Uģis

un atgādina: "Ļoti daudzi - gandrīz lielākā daļa - pazīstamu komponistu strādājuši par skaņu režisoriem radio vai televīzijā, visi ir pieredzējuši, ar to nodarbojušies, bet kādreiz skaņu režisors vairāk vai mazāk ietvēra producenta atbildību. Tas bija ļoti plašs spektrs - pilna atbildība! Bija jāseko līdzi formai, savu diktēja laikmets - kādus apstrādes veidus pielietot un nepielietot, svarīgs bija arī gaumes jautājums."

Savukārt tuvojoties Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas simtgadei, Uģis var atcerēties savu neatlaidību, lai līdzās mūzikas pedagoga un kordiriģenta diplomam īstenotu arī sapņus par kompozīciju.

"Cilvēkiem patīk sensācijas," smejas Uģis Prauliņš.

"Divas reizes netiku iekšā kompozīcijas nodaļā -  eksāmenus noliku, konkursu neizturēju, tas bija liels, biju pirms tam dzīvojis brīvāku dzīvesveidu - biju izkritis ārā no Dārziņskolas favorītiem. Un tad man tas ceļš bija ilgāks - izmācījos pedagoģiju, diriģēšanu, tas ir tāds piemērs cilvēkiem -

ja gadījumā tu klauvē un tev nav atvērts, un arī otrreiz klauvē un nav atvērts, tik un tā jāiet tajā virzienā, kurā gribi, tas ir ļoti svarīgi..."

Sarunas izskaņa - gluži vai idilliska: par lakstīgalu dziesmām un tējas dzeršanu uz terases Ērmaņu muižā.

Šī nedēļa solās būt ļoti ražīga. Bet vispirms Uģi sveicam divās jubilejās. Pirmā gan nav apaļa, bet Latvijas Radio 1. novembrī atzīmē 94. dzimšanas dienu. Un Uģis te bijis skaņu režisors - ar fantastiskiem māksliniekiem viņš sadarbojies.