4. aprīlī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā tika noskaidrots pirmais pianista un profesora Teofīla Biķa piemiņas stipendijas "Atspulgi" ieguvējs - pianists Daniils Mickevičs. Šīs piemiņas stipendijas idejas autore un mecenāte ir pianiste Diāna Ketlere – Karaliskās Mūzikas akadēmijas Londonā, Mūzikas akadēmijas Ženēvā un R. Šūmaņa akadēmijas Diseldorfā profesore, kura 4. un 5. aprīlī mūsu augstkolā sniedza meistarklases un vērtēja jauno mūziķu sniegumu arī Rīgas Melngalvju brālības un JVLMA kamermūzikas koncertprogrammu konkursā.

Vēl pirms šiem notikumiem J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā tikāmies ar Diānu Ketleri, vaicājot pēc atmiņām par profesoru Teofilu Biķi un studiju laiku Rīgā, studentiem un viņu mērķiem kādreiz un tagad, meistarklašu nozīmi mūziķa ceļā, sapni diriģēt V.A. Mocarta operu Così fan tutte un mūzikas mīlestību, kam jābūt pāri visam.

Diāna Ketlere izglītību guvusi Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā, J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, Zalcburgas Mozarteum universitātē, kā arī Londonas Karaliskajā Mūzikas akadēmijā. Kopš 2000. gada Diāna ir klavieru katedras profesore Londonas Karaliskajā Mūzikas akadēmijā, 2017. gadā kļuva par kamermūzikas profesori Ženēvas Mūzikas augstskolā, bet 2023. gadā - arī Roberta Šūmaņa Mūzikas akadēmijā Dīseldorfā. Viņa ir pasniegusi meistarklases Norvēģijā, Spānijā, Čehijā, Lielbritānijā, Itālijā, Vācijā, Somijā, Šveicē un Japānā, darbojusies vairāku starptautisku konkursu žūrijā. Jau divdesmit gadus Diāna ir Chiemgauer Musikfrühling festivāla Vācijā un SoNoRo festivāla Rumānijā mākslinieciskā vadītāja.