Viesojamies Roberta Mūka muzejā Galēnos, kur 15. janvārī tika atklāta Rakstniecības un mūzikas muzeja jaunā ceļojošā izstāde "Trīs zvaigznes Latvijas mūzikas zvaigznājā". Tas ir stāsts par trim pasaulslaveniem Latvijas mūziķiem: dziedātāju Elīnu Garanču, diriģentu Marisu Jansonu un vijolnieku Gidonu Krēmeru.

Izstādē akcentēti mazāk zināmi fakti par izcilo mākslinieku dzīves un izglītošanās ceļa sākumu Latvijā, kā arī viņu muzikālo ģimeņu lomu radošā ceļa izvēlē.

Katru no izstādes stāstiem papildina video stāsti un interaktīva spēle.  Apmeklētājiem būs iespēja salikt “pogu orķestri”, ko bērnībā, atdarinot tēvu, izveidojis Mariss Jansons, atminēt, kurai Elīnas Garančas atveidotajai operas lomai atbilst attēlā redzamais tērps, kā arī izmēģināt vai vieglāk vijoli turēt ir ar vai bez lakatiņa.

Izstādes “Trīs zvaigznes” satura veidotāji ir Gundars Gulbis, Inese Žune un Roberts Skrajāns. Izstādes koordinatore – Elīna Drulle.

Liega Piešiņa Galēnos tikās ar Roberta Mūka muzeja vadītāju Martu Binduku un Rakstniecības un mūzikas muzeja speciālisti Inesi Žuni.