13. janvārī Mākslas muzejā "Rīgas Birža" atklāta un un līdz 8. aprīlim skatām izstāde “Indija – tradīciju zeme”.
Indija ir viena no vecākajām civilizācijām pasaulē, kuras kultūras mantojums balstās gadsimtiem ilgā vēsturē. Tas ir daudzveidīgs, tradīcijām un dažādām reliģijām bagāts, no paaudzes paaudzē saglabājot arī senās amatniecības prasmes. Iepazīstam Indiju, tās sadzīvi, kultūru un tradīcijas, izstādē tiekoties ar Mākslas muzeja "Rīgas Birža" vadītāju Daigu Upenieci, izstādes kuratori Kristīni Mileri, LNMM Ārzemju dekoratīvi lietišķās mākslas kolekcijas glabātāju, izstādes līdzkuratori Baibu Uburģi, izglītības programmu kuratori Vitu Ozoliņu un izstādes scenogrāfu Māri Ruskuli.

Interese par Indijas kultūru, literatūru, filozofiju, ētiku un reliģiskajām praksēm Latvijā parādījās 20. gadsimta pirmajā trešdaļā. Sākotnēji muzeja kolekcija bija neliela. Šobrīd, līdz ar vācbaltu diplomāta Karla Kēlera (Karl Köhler, 1942–2022) pēdējo gadu dāvinājumiem, LNMM krājumā ir vairāk nekā 500 darbi. Tā kļuvusi par lielāko Indijas mākslas kolekciju Baltijā.

Izstādē eksponēti ap 260 muzeja kolekcijas darbi, sniedzot ieskatu plašajā Indijas kultūras mantojumā. Ikviens no šiem priekšmetiem ir sarežģīts mākslas darbs ar izsmalcinātu ornamentu, motīviem un dizainu, kura izgatavošanas tradīcijas tiek pārmantotas.