Svētdien plkst. 15.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē notiks koncerts "Meistari un mācekļi. Dzīļu vibrācijas", kurā kopā ar kamerorķestri Sinfonia Concertante diriģenta Gunta Kuzmas vadībā muzicēs čelliste Diana Ozoliņa, kā arī viņas bijušie un esošie audzēkņi.

Svētdienas rīta sarunā Diana Ozoliņa dalījās pārdomās par pedagoga darbu, atceroties arī savus skolotājus - Gerdu Zemīti Ogres mūzikas skolā, Donu Jaffē un Jāni Tīsu Emīla Dārziņa mūzika skolā, Eleonoru Testeļecu JVLMA un Natāliju Šahovsku P. Čaikovska Maskavas konservatorijā, kā arī raksturojot savus audzēkņus:

"Grūtāk ir strādāt ar intuitīvajiem mūziķiem. Viņiem grūti tikt galā ar tehniskajām problēmām, jo viņus vada iekšējā dzirde, viņi nespēj domāt, ka vajag pasēdēt uz garajām skaņām un pamācīties lociņa maiņas, viņi uzreiz spēlē mūziku.

Viens students, kurš spēlēs arī koncertā, reiz pirms tehniskās ieskaites spēlē, un es jūtu, ka kļūstu arvien drūmāka un drūmāka. Izrādās, viņš spēlē minoru, un spēlē tik nelaimīgi! To dara tikai intuitīvs mūziķis." 
 

Diana OZOLIŅA ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra čellu grupas koncertmeistare kopš 2004. gada un Latvijas Nacionālās operas orķestra čellu grupas trešā koncertmeistare. Pedagoģe Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā un docente Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Par izcilu darbu ansamblī saņēmusi "Lielo mūzikas balvu 2008".

Aktīva kamermūziķe un konceptuālu koncertprogrammu autore. “LNSO čellu Dream Team” idejas autore un vadītāja. Augusta Dombrovska Starptautiskā jauno stīginstrumentālistu konkursa līdzrīkotāja. Bijusi “Rīgas kamermūziķu” un Rīgas festivāla orķestra čellu grupas koncertmeistare.

Diana Ozoliņa absolvējusi Jāņa Tīsa klasi Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā (1977) un Eleonoras Testeļecas klasi JVLMA (1982). No 1983. līdz 1986. gadam papildinājusi zināšanas asistentūrā Pētera Čaikovska Maskavas konservatorijā Natālijas Šahovskas klasē.