Latvijas Nacionālā baleta māksliniece Grieta Grīnberga izcīnījusi zelta medaļu Dienvidāfrikas Starptautiskā baleta konkursa laikmetīgās dejas kategorijā pieaugušo grupā. Dejotāja konkursā piedalījās ar īpaši viņai veidotu Elzas Leimanes horeogrāfiju “Stīgas”, kas šogad ļāva uzvarēt arī 5. Starptautiskajā  Baltijas baleta konkursā. Dienvidāfrikas konkursā vietējie dejotāji piedalījās klātienē, bet citzemju baleta mākslinieki iesniedza video darbus.

Grieta Grīnberga: "Laikmetīgā deja man vienmēr ir bijis liels pārbaudījums. Esmu klasiskās dejas dejotāja, man ļoti patīk klasiskais balets, bet Elzas Leimanas veidotajā horeogrāfija pirmoreiz izjutu, ka tiešām varu dejot arī laikmetīgo deju. Vēl gan nejūtos šajā žanrā tik brīvi un droši, lai varētu veikt jelkādas kustības. Klasiskajā dejā ir ļoti skaidri priekšnoteikumi, visam jābūt precīzi. Un tas man ļoti patīk, jo šīs iemaņas var izkopt un ar katru reizi parādīt sevi aizvien labāk un labāk. Laikmetīgajā dejā nav tādu robežu un var ļaut ķermenim un dvēselei kustēties citādi."

Grieta Grīnberga absolvējusi Rīgas Baleta skolu, no 2020. gada ir Latvijas Nacionālā baleta māksliniece. Līdz šim jaunā baletdejotāja jau guvusi spožus panākumus arī Grasas Starptautiskajā baleta konkursā Francijā, ''Stora Daldansen'' konkursā Zviedrijā, Spoleto Starptautiskajā baleta konkursā.

Dienvidāfrikas Starptautiskais baleta konkurss notiek kopš 2008. gada, un tajā godalgotas vietas guvuši Latvijas baletdejotāji Elza Leimane, Annija Kopštāle, Kārlis Cīrulis un Raimonds Martinovs.