Svētdienas rīta sarunā tiekamies ar pianistu Andreju Osokinu, lai runātu par Osokina Brīvības festivālu, kas arī šogad būs veltīts Ukrainai un notiks no 5. aprīļa līdz 12. maijam Rīgas Svētā Pētera baznīcā, Sv. Pestītāja Anglikāņu baznīcā, Mūzikas namā “Daile”, Melngalvju namā un Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē.

"Ir drūmi un grūti, bet mēs, mūziķi,vienmēr tumsā meklējam gaismu, meklējam saules staru, tāpēc vienmēr mums vajag atrast skaņdarbu, kas tomēr beidzas mažorā, ar cerību, pēc asarām - ar gaismu. Tas ir arī festivāla credo, ka visi koncerti ir pozitīvi, kā svētki, jo

mums vajag dot optimisma trieciendevu klausītājiem, lai viņiem ir spēks turpināt dzīvot šajā pasaulē ļoti grūtajā situācijā, turpināt atbalstīt cilvēkus gan Latvijā, gan Ukrainā. Turpināt elpot un būt laimīgiem, neskatoties ne uz ko."

Šobrīd izsludināti pieci festivāla koncerti un klavierspēles meistarklases Latvijas mūzikas skolu un mūzikas vidusskolu audzēkņiem. Viens no festivāla ieskaņas pasākumiem būs JVLMA profesora Sergeja Osokina, NMV Emīla Dārziņa mūzikas skolas pedagoģes Ilzes Treijas un Andreja Osokina klavierspēles meistarklases Latvijas mūzikas skolu un mūzikas vidusskolu audzēkņiem 23. martā kultūrtelpā “Ola Foundation”. Plašāka informācija par festivālu pieejama mājaslapā.

Pievērsīsimies arī Andreja Osokina jaunajai solo programmai, kas no 2. marta skanēs koncertos visā Latvijā. "Sākumā plānoju programmu veltīt Robertam Šūmanim, taču Klāra Vīka viņu izkonkurēja! Tā nu man būs divi komponisti, jo viņu mīlas stāsts ir tik interesants, brīnišķīgs un daudzveidīgs!"

Programmā izskanēs Roberta Šūmaņa skaņdarbi “Fantāzija”, “Arabeska”, “Trīs romances op. 28”, “Bērnu ainas”, “Traumerei” (“Sapņojums”), kā arī Klāras Šūmanes mūzika, kuru papildinās Andreja Osokina stāsti par abiem komponistiem un viņu radīto mūziku. Pirmoreiz progamma izskanēs 2. martā Siguldas koncertzālē "Baltais flīģelis", turpmāk arī Koknesē, Alūksnē, Limbažos un Veselavā.