"Dabīgo pļavu Latvijā ir vairs tikai daži procenti. Tāpēc domāju, ka varētu skaņās ielikt šo pļavu smaržas, skaņas, vēju, šalkoņu un pati ļoti ar to aizrāvos," par cikla "Pļavas" ieceri stāsta komponiste Santa Ratniece. Viņas opuss līdz ar Gundegas Šmites un Andra Dzenīša skaņdarbiem nominēts "Lielajai mūzikas balvai 2019" kategorijā "Gada jaundarbs".

Cikls "Pļavas" pirmatskaņojumu piedzīvoja 18. novembrī VEF Kultūras pilī – to atskaņoja orķestris "Rīga" diriģenta Valda Butāna vadībā.

"Orķestris "Rīga", veidojot koncertsēriju "Trīs zvaigznes", aicināja komponistus domāt par tādām lietām, kas šobrīd Latvijā vēl ir, bet pēc simt gadiem, iespējams, varētu vairs nebūt. Daudz domāju, kas tas varētu būt – varbūt kaut kas no kultūras, varbūt tautasdziesma, bet atgriezos atkal pie dabas," par sava darba ieceri stāsta Santa Ratniece. "Tā ir ar pļavām Latvijā – dabīgo pļavu palicis pavisam, pavisam maz, un daudzas pļavas, kuras mēs par tādām uzskatām, patiesībā jau sen tādas nav – ir zālāji, ir iekoptas pļavas, kas tiek sētas un pļautas, bet tādu dabīgo pļavu palicis vairs tikai daži procenti. Nodomāju, ka varētu skaņās ielikt šo pļavu smaržas, skaņas, vēju, šalkoņu, un pati ļoti ar to aizrāvos. Sāku meklēt arī zinātniskos materiālus, un atradu, ka Latvijā ir četri dabīgo pļavu pamattipi. Un, tā kā tiku aicināta rakstīt ciklisku darbu, man uzreiz bija skaidrs, ka skaņdarbam būs četras daļas, un tā tas viss arī notika."