"Izklausīsies mazliet skarbi, bet man gribētos, lai cilvēki mani pazīst pēc tā, kā dziedu, nevis pēc tā, kā izskatos vai ar kādiem cilvēkiem draudzējos. Lai grūti un sūri strādājot, varu maziem solīšiem savu karjeru attīstīt un piepildīt savus sapņus," uzsver dziedātāja Ilze Grēvele-Skaraine, kura "Lielajai mūzikas balvai 2019" izvirzīta kategorijā "Gada jaunais mākslinieks".

Runājot par trim spilgtākajiem notikumiem aizvadītajā sezonā, māksliniece labprāt stāsta: "Pirmais noteikti ir mans solokoncerts Bauskā, kas bija brīnišķīgs sadarbības projekts. Manuprāt – kaut kas nebijis Latvijas senās mūzikas lauciņā. Mūziku atstājām neskartu, bet caur režisores Ances Kukules acīm un skatienu pasniedzām saprotamāku publikai. Ar mani kopā uz skatuves bija džeza dziedātāja Beāte Zviedre, kura ne tikai dziedāja seno mūziku, bet ar teksta palīdzību ļāva izprast klausītājiem, par ko ir stāsts, kas notiks tālāk. Bija arī mūziķes Agnese Kanniņa un Māra Botmane. Līdz šim koncertam abas ar Beāti gājām ilgi, gadus divus.

Pēc tam bija brīnišķīgi projekti kopā ar maestro Māri Kupču – īpaši gribas izcelt viesizrādes Sanktpēterburgā, kur viena koncerta ietvaros uzvedām trīs minioperas.

Dziedāju Meitas lomu Džakomo Karisimi operā Historia di Jephte. Pirmo reizi šo partiju dzirdēju un dziedāju, kad dzīvoju un studēju Nīderlandē. Bija īpašs gods vēlreiz šeit, Latvijā, iemācīties šo partiju, kārtīgi izstudēt un uzvest Krievijā. Atmosfēra, skatītāju un klausītāju uzmanība, brīnišķīgā zāle, kur visa no zelta...

Tas man bija labākais variants, ko varēju no sevis sagaidīt, uz ko biju gājusi un par ko man arī pašai bija prieks. Trešais projekts varētu būt 1. decembra koncerts kopā ar Atvaru Lakstīgalu un pūtēju orķestri "Rīga" - atmosfēra un sadarbība bija tik ļoti jauka!”

Vairāk un plašāk šeit!