Jubilejas "Beneficē" tiekamies ar Bāzelē dzīvojošo latviešu čellisti, Kesselberg Ensemble izveidotāju un neparastu koncertu ideju autori Ilzi Gruduli. 

Runājam par viņas aizraušanos ar baroku ("Nezinu, kas tajā brīdī nostrādāja, ka es vienkārši teicu: es izvēlos baroka čellu!"), atceramies studiju laiku un ciemojamies pie Mīteļa ("Viņš bija tāds noslēpumains cilvēks... Man šķiet, ka viņam patika slēpties.") 

***

Rēzekniete Ilze Grudule pēc J.Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas beigšanas un darba ar pasniedzēju Mārtiņu Blumbergu, kā arī pēc maģistra grāda iegūšnas J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā pie profesora Māra Villeruša, ir nodevusies senās mūzikas studijām. Vispirms viņa mācījusies Senās mūzikas centrā Ženēvā Centre de Musique Ancienne de Genève pie Philippe Mermoud, pēc tam Bāzeles Schola Cantorum Basiliensis leģendārā baroka čellista Christophe Coin klasē, kuru 2005. gadā beigusi ar solista diplomu.

Vēl paralēli studijām Rīgā aizsāktā koncertdarbība stīgu kvarteta Sansara, orķestru "Rīgas kamermūziķi" un Kremerata Baltica sastāvā noteikusi čellistes izvēli par labu kamermuzicēšanai. Savukārt caur pievēršanos senajai mūzikai I.Grudule ir atradusi savu muzikālo dzimteni – basso continuo.

2004.gadā I.Grudule savā dzīvesvietā Bāzelē ir dibinājusi Kesselberg Ensemble (Bāzele) un gadu vēlāk iniciējusi ikgadējās Baroka mūzikas dienas Rēzeknē, pēdējos gados koncipējusi arī kamermūzikas koncertciklu Lūznavas muižā un vārda un mūzikas projektu Reflektorium Bāzelē. Viņa uzstājas ar vēsturisko stīgu kvartetu Eisenberg Quartett un grupām Capriccio Barockorchester (Bāzele) un Ensemble Inégal (Prāga). Ilggadējā kopspēle ar fagostistu Sergio Azzolini ir vedinājusi uz sadarbību ar Epoca Barocca (Ķelne) un Streicherakademie Bozen.

Sevišķu vietu mūziķes darbībā ieņem Šveices un Latvijas baroka mūzika. Tāpēc ir tapuši vairāki projekti, koncertprogrammas, muzikāli skatuviski iestudējumi un ieraksti, veltīti rīdzinieka Johana Gotfrīda Mīteļa, ženēvieša Garpara Frica un lombardieša un ainzīdelnieša Karlo Donato Kossoni daiļradei. Dažadu baroka mūzikas formāciju sastāvā viņa ir veikusi pāri par 20 senās mūzikas ierakstus izdevniecībās Musiques SuissesDeutschlandfunk, Philips Record, Chandos Records, Symphonia, CPO. Kā soliste I.Grudule ir pirmieskaņojusi Šafrāta un Platti Čella un Triosonātes, bet kā Kesselberg Ensemble vadītāja no čella pults – Frica simfonijas un Kossoni motetes.