Latvijas Radio rezidences mākslinieks, pianists Reinis Zariņš aizvadītajā vasarā Latvijas Radio studijā ieskaņojis jaunu programmu - Roberta Šūmaņa "Kreisleriānu" un Andra Dzenīša "Astoņstūri". 21. oktobrī izskanējis ierakstu pirmatskaņojums Latvijas Radio 3 "Klasika".

Par to, kāpēc izvēlēti tieši šie opusi, kur rasta iedvesma to iestudēšanā (un arī sacerēšanā!), cik liela nozīme ir mūzikas nacionālajai identitātei un kā veicies ierakstu procesā, intervijā Latvijas Radio rezidences idejas iniciatorei, "Klasikas" direktorei Gundai Vaivodei stāsta pats Reinis Zariņš, ierakstu skaņu režisors Normunds Šnē un komponists Andris Dzenītis.

Reinis Zariņš: "Kad Andris man uzrakstīja "Astoņstūri", bija skaidrs, ka tas ne tikai jānospēlē, bet arī jāieskaņo – labāk ātrāk, nekā vēlāk. Tad domāju – ko tam klāt likt? Viss saistījās ar astoņnieku. Vienā brīdī citas idejas metu pie malas un domāju, kāpēc ne Šūmaņa "Kreisleriānu"? Ar to jau no bērnības esmu pazīstams, vairākos etapos esmu gājis cauri – arī Jeila universitātes gados, kad studēju ASV. Kopš tā laika jau desmit gadi pagājuši. Sajutu, ka tam ir kas kopīgs ar Andri, jo arī Andra opuss man šķiet romantiska mūzika. Ceru, ka neesmu pārāk tālu no šīs izjūtas. Tur ir diezgan daudz, kas uzrunā personīgi – tāpat kā Šūmanim. Nevis vispārcilvēciskais, bet personīgais."

Klausāmies sarunu un pirmatskaņojumus "Klasikā"!