23. novembrī - Eduarda Smiļģa dzimšanas dienā - jau 26. reizi tika pasniegtas "Spēlmaņu nakts" balvas.

Ceremonija šoreiz notika Dailes teātrī, un tiešraidē tai varējām sekot gan Latvijas Radio 1, gan Latvijas Televīzijā. Taču sestdienas rītā "Klasikas" studijā tikāmies ar aktrisi un Teātra darbinieku savienības valdes priekšsēdētāju Daigu Gaismiņu, kuras virsvadībā notika šo lielo svētku rīkošana.

"Atsperes" vadītāji šoreiz - Liene Jakovļeva no "Klasikas" un režisors Toms Treinis...

Vaicāta, vai šodien ir svētku vai darba sajūta, Daiga neslēpj: "Vēl palikušas dažas astītes, kas jāizdara, visur jāpaspēj, bet principā - šodien jau ir svētku sajūta..."

Bet visupirms Daigu Gaismiņu sveicam kā Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieci!

Daiga atzīst - kad uzzinājusi vēsti par augsto apbalvojumu, bijusi pārsteigta: "Arī tas, kā es to uzzināju, bija jauki, jo "Spēlmaņu nakts" producente Asnate Siliņa tajā rītā diezgan agri - starp septiņiem un astoņiem - atsūtīja ziņu: "Daiga, vai tu pati vispār zini?!" Protams, mana pirmā domā - tā, kaut kas ar "Spēlmaņu nakti"... Bet it kā neizklausās slikti. Es tā cerīgi - "Nu, nezinu.."

Protams, tas nebija tas, ko biju gaidījusi. Kad mājaslapā apskatījos un redzēju sarakstu, kādi cilvēki vēl izvirzīti apbalvošanai, tas bija ļoti patīkami.

Tieši kompānija, kādā atradīšos, mani ļoti sildīja."

Izrādās, ka Daiga Gaismiņa allaž bijusi liela dziedātāja, un šobrīd abas ar Latvijas Nacionālā teātra literārās daļas vadītāju Ievu Struku dzied Ginta Ceplenieka vadītajā korī "Vīvere". "Cenšamies turēt to slodzi, kas tur ir," smej Daiga, kura gadu gaitā no pirmā soprāna aizceļojusi līdz pirmajam altam.

Visbeidzot, ķeramies pie visu teātra mīļu Lielajiem Svētkiem - "Spēlmaņu nakts" balvas, kurai Daiga savulaik arī bijusi nominēta, bet nu ir atbildīga par visu...

Vairāk un plašāk ierakstā!