Sestdienas rīta programmā "Atspere"  Inga Saksone aicinājusi viesvadītāja lomā iejusties mediju ekspertu Sergeju Kruku, kurš pirms vairāk nekā 20 gadiem bija viens no "Klasikas" sestdienas rīta vadītājiem. Savukārt "Rīta intervijā" viesosies viena no RIXC jeb jauno mediju kultūru centra veidotājām Rasa Šmite, lai rosinātu doties festivāla "Ekodati" pētījumu virzienos.

Festivāla programmā galvenie pasākumibija starptautiskas laikmetīgo mediju mākslas izstādes “Ekodati” un “Atmosfēriskais mežs”, kas no 9. oktobra līdz 17.  novembrim būs apskatāmas Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un RIXC galerijā.

Rasas Šmites un Raita Šmita izstādē atmosfēriskais mežs vizualizē komplicētās attiecības starp mežu, klimata pārmaiņām un atmosfēru. Darbs ir balstīts uz trīs gadu garumā veikta mākslinieciska pētījuma, kas norisinājās Finvaldes mežos Šveicē  – senos Alpu skujkoku mežos, kas cieš no sausuma. Koki izdala lielu daudzumu gaistošo organisko savienojumu, ko mēs uztveram kā meža smaržu. Zinātnieki jau ilgi ir zinājuši par saistību starp smaržojošo mežu un klimata sasilšanu – kamēr daži uzskata, ka stiprā priežu meža smarža norāda uz to, ka klimata pārmaiņas varētu tikt ierobežotas, citi domā, ka gaistošās emisijas varētu pasliktināt globālo sasilšanu.
Atmosfēriskais mežs atklāj saistības, vizualizējot datus, kas ilustrē gaistošās emisijas un sveķu spiedienu priedēs vienas augšanas sezonas laikā. Skatītājs var pārvietoties starp kokiem, kas izplata gaistošās emisijas, vērot mežu no apakšas un izsekot ceļam cauri koka stumbram līdz koku galotnēm, vērojot savstarpejo mijiedarbību starp Zemes ekosistēmām un atmosfēru.

Atmospheric Forest. Rasa Smite, Raitis Smits, 2020 from RIXC on Vimeo.