Sestdienu "Klasikā" sākam ar "Atsperi"! Rīta intervijā apaļās jubilejas nedēļā viesojas LTV mūzikas žurnāliste Maija Amoliņa. Šoreiz "Atsperi" kopā ar Lieni Jakovļevu no "Klasikas" vada trompetists ar fotogrāfa skatu uz dzīvi un mūziku Jānis Porietis.

---

Šarmantajai un enerģiskajai Latvijas Televīzijas kultūras žurnālistei Maijai Amoliņai šī ir īpaša nedēļa – 5. maijā viņa nosvinējusi 80. gadskārtu. "Mans brīnišķīgais dēls Andris šonedēļ sagādāja ceļojumu uz Itāliju, Milānu, un arī uz operu – visu bija rūpīgi saplānojis. Nekad vēl nebiju pabijusi "La Scala" – Mocarta "Idomenejs" bija brīnišķīgs," Latvijas Radio 3 "Klasika" rīta intervijā stāsta jubilāre.

Maija Amoliņa daudziem saistās ar leģedāro Imanta Kokara vadīto kori "Ave Sol", kas šogad svin pusgadsimta jubileju. "Gandrīz septiņpadsmit gadi... Tas bija kas jauns un neierasts, ļoti spēcīgs un interesants. Apskatījām pasauli, ko dzelzs priekškara dēļ daudzi nevarēja, un tas mums atklāja daudz plašāku skatu uz dzīvi un arī mūziku – raidījumos tas man ļoti palīdzēja, jo

es jau biju kā tāds medijs starp "Ave Sol" un televīziju. Tolaik man tapa televīzijas raidījumi un intervijas ar brāļiem Kokariem. Tas bija tiešām spēcīgs laiks."

Amoliņa neslēpj: "Principā esmu bijis tāds personību cilvēks – atceros, jau no pašiem pirmsākumiem esmu veidojusi raidījumus par Ādolfu Skulti, Leonīdu Vīgneru, brāļiem Kokariem. Par pilnīgi visiem mūsu komponistiem – par Karlsonu, par Maskatu un Vasku pat divreiz. Bijis daudz ārzemju viesu.

Ļoti spilgti atmiņā palicis raidījums par Kšištofu Penderecki, kad viesojos pie viņa mājās, kur viņam tā milzīgā muiža, pabiju viņa dārzā, tur ēdu pasaulē garšīgāko biešu zupu, ciemojos arī darba kabinetā.

Tas bija kaut kas ļoti iespaidīgs! Nevaru pat visus uzskaitīt..."

Vairāk un plašāk šeit!