"Atsperes" Rīta intervijā tiekamies ar diriģentu un senās mūzikas pārzinātāju Māri Kupču un pārraidi kopā ar Lieni Jakovļevu no "Klasikas" vada diriģents Ints Teterovskis.

Mārim Kupčam šis laiks patiesi ir visai saspringts. Pirmkārt, no 26. līdz 29. martam Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" Liepājas Simfoniskais orķestris (LSO) kopā ar saksofonistu Arvīdu Kazlausku Māra vadībā strādājis pie jauniem somu komponista Fridriha Bruka ierakstiem, ko orķestrim pasūtījusi izdevniecība Toccata Classics.

Turklāt jāatzīmē, ka britu izdevniecības paspārnē jau pērn tika izdots kritiķu atzinīgi novērtēts Bruka simfoniju (Nr.17 Joy of Life un Nr.18 "Daugavpils") ieraksts, ko Liepājas Simfoniskais orķestris kopā ar solistēm – pianisti Gertrudu Jerjomenko un koklētāju Andu Egliņu ieskaņoja tieši diriģenta Māra Kupča vadībā.

80 gadus vecais ebreju izcelsmes komponists Fridrihs Bruks ir spilgta personība, kura nozīmīgā un ļoti savdabīgā simfoniskā daiļrade, īpaši pēdējos gados, ir pievērsusi pasaulē atzītu mūzikas kritiķu un publikas  uzmanību. Viņa saknes ir rodamas Latvijā, Daugavpilī, no kuras 1915. gadā ar cariskās Krievijas lēmumu līdz ar daudzām citām ebreju ģimenēm izsūtīja arī Bruka tēva ģimeni. Lai arī dzimis Ukrainā un šobrīd jau 40 gadus dzīvo Somijā, komponists tomēr izjūt savas dzimtas seno piederību Latvijai un pauž ilgas un sajūsmu par mūsu valsti, par ko liecina kaut vai viņa 18. simfonija, kas veltīta Daugavpilij.

Taču pirms tam ievērojamu laika sprīdi Māris Kupčs pavadījis Kopenhāgenā, jo Kopenhāgenas jaunajā opernamā Māra Kupča vadībā Dānijas publikai 18., 20., 22. un 24. martā tika piedāvātas 17. gadsimta itāļu komponista Klaudio Monteverdi pēdējās operas “Popejas kronēšana” pirmizrādes, ko atskaņoja Kopenhāgenas operas jaunie solisti, kā arī baroka orķestris.