2001. gada 20.decembris. Valmieras Drāmas teātra Mēģinājumu zālē – pirmizrāde Ingas Ābeles lugas "Tumšie brieži" iestudējumam.

…Kuras krāsns, vārās zupa, istaba ir pilna kautķermeņu āķiem. Lauku sētā Rasā Panemūnē, kur audzē briežus, kādā pēcpusdienā ierodas māju saimnieka Alfa kursa biedrs, kas reiz mīlējis un mīl viņa prātā jukušo sievu, lopu kāvēji, kas gatavojas kaut briežus, no mājām aiziet Alfa tagadējā sieva Nadīna ar bērnu zem sirds, bet saimnieka meita Ria ļoti gaida savu sešpadsmito dzimšanas dienu. Līdz notiek kas negaidīts…

Režisores Māras Ķimeles aktieri šajā izrādē - Dace Eversa, Aigars Vilims, Tālivaldis Lasmanis, Māra Mennika, Januss Johansons, Juris Laviņš un Inese Ramute.

2002. gada 23. novembrī VEF Kultūras pilī, "Spēlmaņu nakts" 2001./2002.gada teātra sezonas noslēguma ceremonijā izrāde saņem balvu "Labākais latviešu literatūras iestudējums", Māra Ķimele – balvu "Labākais režisors" (arī par iestudējumu "Pazudušais dēls" VT), balvu "Labākā aktrise" – Dace Eversa (par Nadīnas lomu, kā arī par Arkadinu VT izrādē „Kaija” un Almas māti izrādē "Vasara un dūmi"), balvu "Labākais aktieris" – Aigars Vilims (par Alfa lomu, kā arī par Roplaini izrādē „Pazudušais dēls”), balvu "Labākā aktrise otrā plāna lomā" – Inese Ramute (par Anniņas lomu, kā arī par Roplainieti izrādē "Pazudušais dēls") un Žūrijas balvu – dramaturģe Inga Ābele par lugu "Tumšie brieži".

Šo iestudējumu atceras režisore Māra Ķimele, aktieris Aigars Vilims un teātra kritiķe Līga Ulberte.