Nacionālā teātra izrādei „Ezeriņš”, kas tapusi pēc īsprozas meistara Jāņa Ezeriņa novelēm Elmāra Seņkova režijā, ir veiksmīgs skatuves mūžs. Iestudējums, kura pirmizrāde notika 2014.gada 30.aprīlī, Aktieru zālē tiek spēlēta joprojām, jau sesto sezonu, un biļetes arvien tiek ātri izpirktas.

Iestudējumā iekļautas 8 noveles, arī pašas populārākās - "Kādas blusas stāsts", "Mērkaķis" un "Melnais Pēteris".

Izrāde saņēmusi piecas 2013./2014. g. sezonas Spēlmaņu nakts balvas: GRAND PRIX, Gada mazās formas izrāde, Gada režisors (Elmārs Seņkovs), Gada gaismu vai video mākslinieks (Oskars Pauliņš) un Gada mūzikas autors (Edgars Mākens).

Teātra kritiķe Valda Čakare recenzijai par izrādi "Ezeriņš" izvēlas virsrakstu "Doktora Seņkova kabinets" un raksta, atsaucot prātā 1920.gada vācu mēmo šausmu filmu: "Roberta Vīnes programmatiskā ekspresionisma filma "Doktora Kaligari kabinets" ir pirmā uzstājīgā asociācija, kas iešaujas prātā un nelaiž vaļā visā izrādes garumā. Režisora Elmāra Seņkova un dramaturģes Rasas Bugavičutes teatrālajā versijā par Jāņa Ezeriņa novelēm netrūkst ne trīcošu melnbaltu gaismu, kas atgādina vecas saplaisājušas kinolentes raustīšanos, ne līķa bālumā grimētu aktieru seju, ne mehānisku kustību, ne murgainas atmosfēras. Ir pat skapis!"

Raidījumā uzklausām režisoru Elmāru Seņkovu, akierus Uldi Norenbergu un Normundu Laizānu un teātra kritiķi Ati Rozentālu.