Kopš Latvijas Kultūras kanonā iekļautās režisora Leonīda Leimaņa un operatora Mārtiņa Kleina melbaltās filmas „Purva bridējs”  uzņemšanas Cēsu pusē pagājušas jau vairāk nekā piecas desmitgades.

Mākslinieciskā padome savulaik "Purva bridēju” pieņēma ar 14 balsīm PAR un 13 – PRET. Padomju Savienības teritorijā pēc Rūdolfa Blaumaņa „Purva bridēja” motīviem uzņemto lenti noskatījās vairāk nekā 27 miljoni skatītāju, bet filmu ar nosaukumu „Edgars un Kristīne” rādīja arī Brazīlijā, Bolīvijā, Venecuēlā, Īrijā, Kolumbijā, Kostarikā, Peru, Francijā, Kanādā, Šveicē, Zviedrijā, Apvienotajos Arābu Emirātos.

Olgai Dreģei temperamentīgā krogusmeita Matilde bija pirmā kinoloma, gluži tāpat kā Uldim Pūcītim Edgars. (Edgara lomai pirmā kandidatūra gan bija Eduards Pāvuls, kam vēlāk tika aktierim netipiskais, kolorītais Sutka).

Pirms filmas uzņemšanas ne viens vien šaubījās, vai Uldis Pūcītis astoņus gadus vecākajai un tobrīd jau ļoti populārajai Vijai Artmanei būs īstais partneris... Toreiz visu izšķīra filmas redaktors Fricis Rokpelnis. Viņš noraidīja pārējās Kristīnes kandidātes – Ievu Mūrnieci, Ilzi Vazdiku, Astrīdu Vecvagari un Astrīdu Kairišu kā Padomju Savienībā pārāk mazzināmas.

"Lai filma aizietu, jāņem zināma aktrise!"

Vēlāk tieši Artmanes un Pūcīša duets ne reizi vien dažādos festivālos tika apbalvots kā labākais aktieru duets.

"Skatoties šo filmu, es raudāju pa īstam. Mēs tagad piesaucam Eiropu un Ameriku, cik tur viss ir labi, bet neviens amerikāņu aktieris tādu Kristīni un Edgaru nevar nospēlēt, jo te ir iekšā sirds un dvēsele” – tā savulaik Eduards Pāvuls.

Savulaik par pietātes trūkumu pret Blaumaņa varoņiem rakstīja gan Gunārs Priede, gan Regīna Ezera, savukārt Maija Augstkalna uzskatīja: "Mēs esam saņēmuši konsekventi izturētu romantisku stāstu par divu labu cilvēku mīlestības uzvaru”.

Raidījumā skan arī aktieru – Vijas Artmanes, Eduards Pāvula un Ulda Pūcīša - atmiņas un kino vēsturnieces Kristīnes Matīsas vērtējums.