Jau gandrīz 140 reižu uz Latvijas Nacionālās operas skatuves ar maziem un lieliem skatītājiem tikušies Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes "Putnu operas" daudzie putni un zvēri, kā daži cilvēki.

Nepilnu 20 gadu laikā operai veidoti vairāki atjaunojumi, bet pirmiestudējuma pirmizrāde bija brīnišķīga dāvana 2000. gada Ziemassvētkos – tā notika  22. decembrī.  To atceras komponists Jānis Lūsēns. Pirmiestudējuma emocijas un arī kādu ķibeli izrādes gaitā atminas cūciņas Gebgebas atveidotāja Dace Volfarte.

"Putnu operā" labais doktors Dūlitls un viņa draugi vienmēr gatavi steigties palīgā. Putni un dzīvnieciņi nekad nezaudē dūšu - viņi atrod noslēpumaini pazudušo kanārijputniņu, veikli nodzēš ugunsgrēku un pat iestudē panākumiem bagātu operu. Tai vajadzīgas labas balsis, un par tām bija atbildīgs arī diriģents Andris Veismanis.

Raidījumā "Putnu operu" citu izrāžu kontekstā vērtē arī mūzikas žurnāliste Lauma Mellēna, tajā skan arī režisores Baņutas Rubesas teiktais, kā arī dziedātāju Ditas Kalniņas, Viestura Jansona un Žorža Siksnas pirmizrādes emocijas.