Cikla "100 Latvijas pirmizrādes" ceturtajā laidienā - par Rīgas dokumentālā kino skolas vizītkarti, 1978. gadā tapušo Herca Franka lakonisko un vienlaikus ļoti jēdzienietilpīgo filmu "Vecāks par 10 minūtēm”, par kuras iekļaušanu Latvijas Kultūras kanonā savulaik ekspertiem nebiju šaubu.  

Filmas uzņemšanas brīdī režisoram Hercam Frankam ir 52 gadi, bet filmas operatoram Jurim Podniekam – 28. Turpinās Rīgas dokumentālā kino ziedu laiks.

Filmas sagatavošana ilga četrus gadus. Hercs Franks ar hronometru noskatījās visas bērnu izrādes, lai atrastu 10 dažādām emocijām bagātākās minūtes – kļūdīties nedrīkstēja. To neatļāva filmas lente. Juris Podnieks, intensīvi strādājot, izdomāja neiespējamo – kā filmēt, lai bērns nedzirdētu kameras radītos trokšņus un lai nebūtu jāizmanto spēcīgi prožektori...

1978. gada filma "Vecāks par 10 minūtēm", kas stāsta par bērna dvēseli, labā un ļaunā cīņu, joprojām ir dokumentālā kino etalons.

Par filmas tapšanas kontekstu plašāk stāstīs kino vēsturniece Kristīne Matīsa.

"Jau Mikelandželo teica, ka normāls mākslinieks redz 25 gadus uz priekšu," intervijā Latvijas Radio savlaik paudis Juris Podnieks.