Vērienīgā Artura Onegēra oratorija ar Pola Klodela tekstu "Žanna d`Arka" bija viens no spilgtākajiem notikumiem 12. Garīgās mūzikas festviālā, ko 2009. gadā rīkoja un piedāvāja VAK Latvija un tā mākslinieciskais vadītājs Māris Sirmais.

Un šī iestudējuma ideja nebija vis spontāns atradums, bet gan vairāku gadu garumā lolots sapnis jeb iecere, ko Māris Sirmais turējis prātā jau no 1982. gada, kad viņš pats kā zēnu kora puika piedalījies Onegēra Žannas d`Arkas uzvedumā, ko Latvijā pirmo reizi pilnībā iestudēja režisors Ādlolfs Šapiro un scenogrāfs Andris Freibergs.

Oratorijas atskaņošanā ir iesaistīti ārkārtīgi daudz radošo komandu- līdz ar VAK Latvija, Rīgas Doma zēnu kori un LNSO orķestri iestduējuma tapšanā piedalījās scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis, gaismu mākslinieks Igors Kapustins, aktieri Ģirts Ķesteris, Mārtiņš Egliens un Gundars Grasbergs, kā arī Žannas lomas atveidotāja - Rēzija Kalniņa, dziedātāji Kristīne Gailīte – Sv. Jaunava, Baiba Berķe – Sv. Margarita, Ilona Bagele – Sv. Katrīna, Marta Līna Pētersone – meitenes balss, vēl arī Fabriss Dalī no Francijas un Jānis Apeinis, bet izrādi veidoja režisore Indra Roga.

Galveno - Žannas d`Arkas lomu Indra Roga bija uzticējusi aktrisei Rēzijai Kalniņai. Pārraidē uzklausām viņas atmiņas par šo iestudējumu; ar sajūsmu to atceras arī Gita Lancere, kura apkopojusi arīdzan klausītāju vērtējumu.