Šoreiz uzmanību veltīsim Andra Dzenīša operai "Dauka", kas Latvijas Nacionālajā operā pirmizrādi piedzīvoja 2012. gadā. Rakstīta vairāk nekā divus gadus, pabeigta 2009. gadā un pēc trīs gadu gaidīšanas iekļauta mūsu operas repertuārā. Iestudējums saņēmis balvu "Kilograms kultūras 2012" nominācijā "Gada pārsteigums" un bijis nominēts kā "Gada uzvedums" Lielajai mūzikas balvai 2012.

Sudrabu Edžus hrestomātiskā stāsta tekstu iestudējumam pārstrādājis dzejnieks Kārlis Vērdiņš, operas režija tika uzticēta Inārai Sluckai, bet Katrīnas Neiburgas video partitūra, veidota no lielām nesteidzīgām kompozīcijām ar ritualizētu ikdienas tēlojumu, pārpasaulīgu radīšanas stāstu un daudzveidīgām jūras ainavām, nojauca pieteiktā koncertuzveduma robežas, ļaujot ienirt Daukas iztēlē. Uzvedumā piedalās arī Rīgas Doma zēnu koris.

No radošās komandas par iestudējumu stāsta komponists Andris Dzenītis, māksliniece Katrīna Neiburga, galveno lomu atveidotāji Armands SIliņš un Ieva Parša un toreizējais LNO direktors Andrejs Žagars, kolēģa darbu vērtē arī komponists Arturs Maskats.