Pirmdiena, 2024. gada 27. maijs

Vārda diena: Loreta, Dzidra, Gunita, Dzidris

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

06:00

Neakadēmiski

07:00

Ziņas

07:06

Rīta regtaims

Mostamies jaunai dienai, klausoties Rīta retro, noskaidrojot dienas notikumu, ielūkojoties pasākumu afišā un pasaules kultūras ziņu jaunumos

08:00

Ziņas

08:06

Rīta regtaims

Mostamies jaunai dienai, sveicot jubilārus, uzzinot interesantus faktus rubrikā "Vai zini?", atbildot uz rīta konkursa jautājumu, ieklausoties rīta sarunā un nepiemirstot arī "Klasikas" programmas aktualitātes

Viesos:

Ponomarjovs Vladimirs
horeogrāfs
Vižine Ilona
producente
Karstā Maira
keramiķe

09:00

Ziņas

09:05

Kāpēc dizains? No karotes līdz pilsētvidei

Kas ir arhitektoniski mākslinieciskā izpēte un ko tā dod? Studijā Ilmārs Dirveiks

Šogad paiet 40 gadi, kopš Latvijā – vēl padomju laikā – tika iedibināta jauna specialitāte – arhitektoniski mākslinieciskā izpēte. Ilmārs Dirveiks ir viens no vadošajiem pētniekiem, kas šobrīd darbojas šajā jomā. Arhitektoniski mākslinieciskā izpēte savā ziņā līdzinās detektīva darbam, kārtu pa kārtai kā fiziski, tā teorētiski atsedzot laika slāņus kādas ēkas vēsturē un palīdzot apzināt tās vērtības, reizēm izdarot arī negaidītus atklājumus. Būvpētnieks ir tas, kurš šajā procesā summē dažādu palīgdisciplīnu un citu speciālistu – inženieru, vēsturnieku, arhoeolgu, mākslas zinātnieku, mikologu u.t.j.pr. – slēdzienus. Vēsturiskā vide ir ļoti jūtīga, un atjaunošanas gaitā pat ar sīkām kļūdām var iedragāt tās autentiskumu. Speciālistiem, kas ar vēsturi šiem jautājumiem strādā ikdienā, jušana izstrādājas profesionāli.

Vada:

Ilze Martinsone

Lasīt vairāk

09:25

Klasika bez pieturām

10:00

Ziņas

10:06

Pasticcio

Vada:

Inga Žilinska

11:00

Ziņas

11:06

Izvēlas klausītāji

Vada:

Inga Žilinska

Dienas pārraides

12:00

Ziņas

12:07

PārMijas

Gita Lancere: Maroka ir pārsteigumu pilna – uz turieni jābrauc vēl

"Maroka ir pārsteigumu pilna. Ir skaidrs, ka uz turieni jābrauc vēl," intervijā Ingai Žilinskai atzīst GITA LANCERE - ne tikai "Klasikas" kolēģe un raidījuma "Odiseja" veidotāja, bet arī Latvijas Nacionālā kultūras centra nemateriālā kultūras mantojuma eksperte, kura nule atgriezusies no Marokas. Šīs krāsainās, latviešu mentalitātei pārsteidzoši līdzīgās zemes galvaspilsētu Rabātu Gita apmeklēja, lai piedalītos UNESCO Starpvaldību komitejas sanāksmē, kas nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanai lēma iekļaut UNESCO Cilvēces nemateriālā kultūras mantojuma reprezentatīvajā sarakstā vairāku valstu mantojuma elementu "Koku pludināšana": tajā ietilpst arī Latvijas Nacionālā nemateriālā kultūras mantojuma vērtība – Gaujas plostnieku amata prasmes. "Ar Gaujas plostnieku svētkiem Strenčos drīz būs kā ar Baireitas festivālu: lai nokļūtu uz Gaujas plosta, būs jārezervē vieta daudzus gadus uz priekšu," smej Gita.

Vada:

Inga Žilinska

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:06

Klasika bez pieturām

14:00

Ziņas

14:06

Klasika bez pieturām

15:00

Ziņas

15:06

Klasika bez pieturām

16:00

Ziņas

16:06

Neakadēmiski

17:00

Ziņas

17:05

Sociālais paziņojums

17:06

Pa ceļam ar Klasiku

Cauri ziemai kāds nāk... VAK "Latvija" Adventes laika koncertā - pasaules pirmatskaņojumi

Valsts Akadēmiskais koris "Latvija" un diriģents Māris Sirmais aicina klausītājus uz īpašu Adventes laika koncertu 7. decembrī plkst. 19.00 kultūras centrā "Ulbrokas pērle", kurā izskanēs vairāki pasaules pirmatskaņojumi. Jaundarbus Adventes laika sajūtās radījuši latviešu komponisti Rihards Zaļupe, Andris Kontauts un Renāte Stivriņa. Koncertā izskanēs arī pasaulē atzītā latviešu komponista Ērika Ešenvalda, kā arī Zuzanna Koziej (Polija), Morten Poulsen (Dānija), Eduarda Fiskoviča un Ivara Rebhūna opusi Ziemassvētku noskaņās un iemīļotas tradicionālās Ziemassvētku dziesmas jaunā skanējumā. Par visu plašāk uzzināsim pirmdienas "Neatliekamajā sarunā", kad studijas viesi būs diriģents Māris Sirmais un komponisti Rihards Zaļupe un Andris Kontauts.

Vada:

Inta Pīrāga

Lasīt vairāk

Vakara pārraides

18:00

Mūsu leģendas. Gothards Frīdrihs Stenders

Gothardam Frīdriham Stenderam - 300

Šoreiz raidījums "Mūsu leģendas" veltīts Gotharda Frīdriha Stendera 300. jubilejai. Par viņa ieguldījumu laicīgajā un reliģiskajā literatūrā, valodniecībā, zinātnē un sadzīvē Intas Pīrāgas veidotajā pārraidē runā akadēmiķis Jānis Stradiņš, diriģents Māris Kupčs, monogrāfijas par Stenderu autore Zigrīda Frīda, mākslinieks Valdis Villerušs un daudzi citi literatūras un vēstures speciālisti.

Vada:

Inta Pīrāga

Lasīt vairāk

19:00

Ziņas

19:08

Mika Magones mūzikas izvēle

Ģerģs Ligeti, Henrijs Pērsels, Terijs Railijs, Arvo Perts, Kerolaina Šova, Daniels Bjarnasons, Johans Johansons, Gabriella Smita, Endijs Akiho, Maikls Gordons, Sāra Kērklenda Snaidere, Niko Mjūlijs, Džūliuss Īstmens, Nilss Frāms, Pēteris Vasks

Viesos:

Magone Miks
mūziķis, producents

Vada:

Orests Silabriedis

21:30

"Orfeja auss" muzikālais pielikums

Edvarda Grīga "Pērs Gints" hardangervijolei un stīgu orķestrim

Edvards Grīgs "Pērs Gints" hardangervijolei un stīgu orķestrim – Ranhila Hemsinga un Trondheim Soloists (Berlin Classics, 2022)

Vada:

Orests Silabriedis

Lasīt vairāk

22:25

Eiroradio piedāvā

Arvo Perts "Septiņi magnifikāta antifoni" – Latvijas Radio koris Sigvarda Kļavas vadībā Hāgas koncertnamā Amare

Vada:

Orests Silabriedis

22:40

Jauns tvarts: Paula Ben-Haima (1897–1984) mūzika

"Simfoniskās metamorfozes par Baha korāli" – NDR filharmoniskais orķestris un diriģents Israels Jinons
"Pāns" soprānam un orķestrim – Klaudija Barainska, "BBC filharmoniķi" un diriģents Omeir Meirs Vellbers
"Pastorālās variācijas" – "BBC filharmoniķi" un diriģents Omeir Meirs Vellbers

Vada:

Orests Silabriedis

23:30

Nakts mūzika

Nakts pārraides

00:00

Klasika bez pieturām

01:00

Pasticcio

02:00

Klasika bez pieturām

03:00

Latvijas mūzika uz viļņa!

Uz viļņa – šlāgeris!

Populārās mūzikas tirgus 20. gadsimta pirmajā pusē. No modes dejām un šlāgeriem līdz muitai un ģenerālkomisijām. Stāsta vēsturnieks Alberts Rokpelnis.

Vada:

Ināra Jakubone

Lasīt vairāk

03:30

Tāda mūzika

Ričarda Emslija un Tjondaja Brekstona darbi, kā arī trokšņu mūzikas grupa "Form Hunter"

Šoreiz klausāmies Ričarda Emslija un Tjondaja Brekstona kompozīcijas, kā arī trokšņu mūzikas grupas Form Hunter sniegumu

Vada:

Rihards Endriksons

Lasīt vairāk

04:00

Klasika bez pieturām

05:00

Klasika bez pieturām