• Ceturtdiena, 2020. gada 4. jūnijs
  • Vārda diena: Sindija, Sintija, Elfrīda
  • Rīgā +10.5°C, - vējš 0m/s, 753mm Hg, 82%
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

06:00

Svētdienas neakadēmiskā stunda

07:00

Rīta mūzika

09:00

Ziņas

09:08

Diena sākusies

Lāčplēša dienas tiešraidei gatavi

Pirmdien, 11. novembrī, plkst. 18:00 Latvijas Radio 1. studijā valdīs sirsnīga patriotisma cauraustas noskaņas – "Klasika" aicina uz Lāčplēša dienas koncertu, kurā latviešu kamermūzikas pērles interpretēs trīs labi draugi un domubiedri mūzikā: dziedātāja Evija Martinsone (soprāns), pianiste Agnese Egliņa un klarnetists Mārtiņš Circenis, kurš šajā koncertā aizstās sasirgušo kolēģi Gunti Kuzmu. Koncertu vadīs Orests Silabriedis. Koncerta tiešraide skanēs "Klasikas" ēterā un tīmeklī, bet videotiešraidi būs iespējams vērot "Klasikas" facebook.com kontā. Koncerta apmeklējumam klātienē var pieteikties, zvanot pa tālruni 67206647 (darbdienās) vai pa e-pastu lr3koncerts@latvijasradio.lv (vietu skaits ierobežots). Ierašanās Latvijas Radio (Doma laukumā 8) 11. novembrī no plkst. 17.30, uzrādot personu apliecinošu dokumentu. Ieeja koncertā – bez maksas. Bet jau svētdienas rītā ar māksliniekiem tiekamies "Klasikas" studijā.

Vada:

Anna Veismane

Lasīt vairāk

10:00

Cafe musical

Vada:

Ieva Zeidmane

11:00

Ziņas

11:09

Klasika bez pieturām

Dienas pārraides

12:00

Pasaules festivālos un koncertos

Orķestris Concentus Musicus Wien, diriģents un klavesīnists Štefans Gotfrīds (Stefan Gottfried) festivālā "Štīriarte" Grācā 19. jūlijā

J.S. Bahs Otrais Brandenburgas koncerts Famažorā BWV 1047 un Trešais Solmažorā BWV 1048

Šveices Romāņu orķestris un diriģents Džonatans Nots (Jonathan Nott) Mocarta festivālā Vircburgā 14. jūnijā

V.A. Mocarts 25. simfonija solminorā KV 183

Maite Bumona (Maite Beaumont, mecosoprāns) un grupa Al Ayre Espanol Švecingenes festivālā 14. maijā

Hosē de Torresa i Martinesa Bravo (Jose de Torres y Martinez Bravo, 1665-1738) Kantāte Divino hijo de Adan

G.F. Hendelis Otrā sonāte op. 5 HWV 390

Kirils Geršteins (Kirill Gerstein, klavieres), Luksemburgas filharmoniskais orķestris un diriģents Eliahu Inbals (Eliahu Inbal) Luksemburgas filharmonijā 8. februārī

Dž. Gēršvins Koncerts klavierēm un orķestrim Famažorā

Vada:

Ieva Zeidmane

14:00

Ziņas

14:05

Orfeja auss. Sarunas par interpretāciju

Kloda Debisī kamermūzika

Orests Silabriedis kopā ar raidījuma viesiem - vijolnieku Arvīdu Zvaguli un pianistu Rihardu Plešanovu - klausās Kloda Debisī Sonāti vijolei un klavierēm dažādās interpretācijās un vērtē jaunu albumu, ko pērn klajā laidusi mūzikas izdevniecība Harmonia mundi: tajā iekļauta Kloda Debisī Sonāte vijolei un klavierēm (Izabella Fausta un Aleksandrs Meļņikovs), Sonāte flautai, altam, arfai (Magalī Monjē, Antuāns Tamestī, Ksavjē Demetrs), Sonāte čellam un klavierēm (Žans Giēns Keirass un Havjē Perianess) un klavierminiatūras (Tangī de Viljenkūrs).

Vada:

Orests Silabriedis

Lasīt vairāk

15:05

Domingo. Mūzika svētdienai

Vada:

Maruta Rubeze

16:00

Svētdienas neakadēmiskā stunda

17:00

Post factum

"Kwartludium", "Les Muffati", latviešu kinomūzika un Braiena Īno 77 miljoni gleznu

Ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu klajā nāk kārtējais raidījums Post factum, kurā viedokļos dalīsies Maruta Rubeze un divi eksperti – komponiste Linda Leimane un saksofonists, komponists un skaņu režisors Vilnis Kundrāts. Tas būs atskats uz trim stilistikā un saturā ļoti atšķirīgiem koncertiem: 2. novembrī Rīgas Reformātu baznīcā laikmetīgās mūzikas festivālu "Arēna" noslēdza kvarteta Kwartludium (Polija) elektroakustiskais koncerts Image in Sound, 5. novembrī Mazajā ģildē 19. Starptautisko Baha kamermūzikas festivālu ievadīja baroka orķestris Les Muffati no Beļģijas (šī koncerta ieskaņojums "Klasikā" skanēs 28. novembrī), bet 6. novembrī aicināja VEF Kultūras pils Kamerzāle, kur koncertciklā Come Prima savā dāvanā Latvijas simtgadei latviešu kino mūziku speciāli veidotajos Jutas Bērziņas, Oskara Herliņa un Madara Kalniņa aranžējumos spēlēja un arī komentēja trio - flautiste Dita Krenberga, čelliste Inga Ozola un pianists Juris Žvikovs (koncerta ieskaņojums "Klasikā" būs 18. novembra vakarā). Bet pirms kino pabūsim amerikāņu multimediju ikonas Braiena Īno ambientās mūzikas un mākslas ekspozīcijā "77 miljoni gleznu", kas līdz 30. novembrim piedzīvojama Rīgas Mākslas telpā.

Vada:

Maruta Rubeze

Lasīt vairāk

17:45

Cafe musical

Vakara pārraides

18:00

Dienas notikumu apskats (BD)

18:18

Grāmatu stāsti

Rupi Kauras "Piens un medus", sērija "Mākslas pamati" un Mornštainovas romāns "Hana"

Par Rupi Kauras grāmatu "Piens un medus" stāsta Ieva Melgalve, par grāmatu sēriju "Mākslas pamati" - Renāte Punka, bet cikla "Vērtē lasītājs" epicentrā šoreiz Alenas Mornštainovas romāns "Hana"

Vada:

Liega Piešiņa

Lasīt vairāk

18:40

Piejūras klimats

Kāds kino stiprina nacionālo identitāti? Šodien - filmas "Dvēseļu putenis" pirmizrāde

8. novembrī pirmizrādi piedzīvo ilgi gaidītā Dzintara Dreiberga filma “Dvēseļu putenis”, kas balstīta tāda paša nosaukuma Aleksandra Grīna romānā. Stāsts par sešpadsmitgadīgo Artūru Vanagu vēsta par latviešu strēlniekiem un tiem jaunajiem cilvēkiem, kuri palīdzēja Latvijai iegūt neatkarību. Filmas scenārijs ir tapis sadarbībā ar Borisu Fruminu. Nesen noslēdzies Nacionālā Kino centra konkurss projektiem, kas stiprina nacionālo identitāti, un arī “Dvēseļu puteņa” sakarā raisījušās diskusijas par to, kas ir patriotisks kino, kā arī, vai kino būtu jāuzņemas šāda identitāti veidojoša funkcija. Par to, kas ir latviskā identitāte kino, kādi izaicinājumi ir jāpārvar, veidojot tik plaša mēroga projektu un to, kas ir svarīgākais, atveidojot vēsturiskus notikumus, studijā stāsta filmas režisors Dzintars Dreibergs un operators Valdis Celmiņš.

Vada:

Marta Elīna Martinsone

Lasīt vairāk

19:00

Skaisto melodiju lokā

20:00

Ziņas

20:08

Klasika bez pieturām

21:00

AM frekvences

Uzmanību! Zaķi!

Vēl divas dziesmas no Coldplay jaunā dubultalbuma Everyday Life. Klasika, kas kausē ledu – Jans Tirsens un Filips Glāss. Nīla Daimonda slavenākā dziesma. Ievads un epilogs no norvēģu trio Tri O’Trang.

Vada:

Ainars Mielavs

Lasīt vairāk

22:30

Radioteātris Klasikā

Dramatizējuma autors un režisors Harijs Gerhards, skaņu režisore Ināra Meirovica

Lasa Uldis Pūcītis, Kārlis Sebris, Leons Krivāns, Dace Bonāte un Akvelīna Līvmane

1990. gada ieraksts

Vada:

Sandra Ņedzvecka

23:30

Eiroradio džeza stunda

Tribute to Wolfgang Schlueter (vibrophone, 1933-2018) - Wolfgang Schlueter Quartet (2007, Hamburg)

HI 5 (RadioCafe, Vienna, 2017)

Vada:

Maruta Rubeze

Nakts pārraides

00:00

Eiroradio džeza stunda

Vada:

Maruta Rubeze

00:30

Domingo. Mūzika svētdienai

Vada:

Maruta Rubeze

01:30

Grāmatu stāsti

Rupi Kauras "Piens un medus", sērija "Mākslas pamati" un Mornštainovas romāns "Hana"

Par Rupi Kauras grāmatu "Piens un medus" stāsta Ieva Melgalve, par grāmatu sēriju "Mākslas pamati" - Renāte Punka, bet cikla "Vērtē lasītājs" epicentrā šoreiz Alenas Mornštainovas romāns "Hana"

Vada:

Liega Piešiņa

Lasīt vairāk

02:30

Cafe musical

03:00

Orfeja auss. Sarunas par interpretāciju

Fokusā: Kloda Debisī Sonāte vijolei un klavierēm

Jauns CD: Kloda Debisī Sonāte vijolei un klavierēm (Izabella Fausta un Aleksandrs Meļņikovs), Sonāte flautai, altam, arfai (Magalī Monjē, Antuāns Tamestī, Ksavjē Demetrs), Sonāte čellam un klavierēm (Žans Giēns Keirass un Havjē Perianess) un klavierminiatūras (Tangī de Viljenkūrs) - Harmonia mundi, 2018

Raidījuma viesi: vijolnieks Arvīds Zvagulis un pianists Rihards Plešanovs

Raidījumu vada Orests Silabriedis

Viesos:

Plešanovs Rihards
pianists
Zvagulis Arvīds
vijolnieks

Vada:

Orests Silabriedis

04:00

Džeza klubs

Vada:

Ansis Pavasaris

05:00

Klasika bez pieturām