Rupi Kaura. "Piens un medus"

Rupi Kaura (1992) ir indiešu izcelsmes kanādiešu dzejniece, kuras dzejas krājumi “piens un medus” un “saule un viņas bērni” kļuvuši par bestselleriem daudzās pasaules valstīs. Viņas publiskās uzstāšanās ļaužu pilnās zālēs ir vēl viens fenomens, kas izbrīna un pārsteidz. Izpārdotas lielu teātru zāles Londonā, Riodežaneiro, Deli, Ņujorkā un Toronto, fanu pūļi, kas gaida autogrāfus – tāda ir jaunās dzejnieces ikdiena. Bet tai ir arī otra puse: Rupi uzdrošinās runāt par to, par ko citi klusē. Par sirdssāpēm un pāridarījumiem, par mīlestību un pašapziņu, par sievietes lomu pasaulē un iespējām, ko dāvā atbrīvošanās no aizspriedumiem. Rupi Kaura ir jaunu meiteņu elks, jo caur savu dzeju ļauj sajusties īpašām, mīlētām un vajadzīgām. Raidījumā uzklausām Ievas Melgalves teikto.

Grāmatu sērija "Mākslas pamati"

Jāņa Rozes apgādā iznākušas trīs grāmatas, kas ļauj iepazīt mākslas pamatus un uzzināt, kurās pasaules vietās aplūkojami šie mākslas darbi. Češīra Lī grāmatā “Pagrieziena punkti mākslā” aprakstīti piecdesmit izšķiroši brīži mākslas vēsturē laika posmā no renesanses līdz mūsdienām – daži ir visiem zināmi, par citiem gandrīz neviens neko nav dzirdējis. Dzīvīgajos, daudzkrāsainajos stāstos precīzi atainotas konkrētā mirkļa izjūtas – kā reaģēja Mikelandželo Dāvida vai Marsela Dišāna Strūklakas pirmie skatītāji; kā nejaušas tikšanās pamudināja māksliniekus radīt jaunus aizraujošus izpausmes veidus, piemēram, impresionismu vai popārtu; kuras izstādes izraisīja publisku sensāciju. Češīrs ir lielisks stāstnieks – viņa vēstījums izklaidē un pamatīgi iespiežas atmiņā. Viņš cildina radoša talanta uzdzirkstījumu un prasmi sadarboties, taču nevairās arī pieminēt ķildas, cīņas un tiesas prāvas, kādu trauksmainajā mākslas attīstības gaitā ir bijis pārpārēm. Gan grāmatu “Pagrieziena punkti mākslā”, gan citas šīs sērijas grāmatas ir papildinātas arī jēdzienu skaidrojumiem. "Grāmatu stāstos" par šo sēriju vēsta Renāte Punka.

"Vērtē lasītājs". Alenas Mornštainovas romāns "Hana"

Rakstniece dzimusi 1963. gadā,  absolvējusi angļu un čehu valodas studijas Ostravas Universitātes Filozofijas fakultātē un ir piecu populāru grāmatu autore, kuras tikai Čehijā vien izdotas vairāk nekā 120 000 eksemplāru lielā metienā. Romānā pamazām atklājas kādas ģimenes likteņi – vēsture, kas viņas dzīves straumē turpmāk peld gluži kā ledus gabals. Neatbildēts paliek vien jautājums, vai likteņa ledus gabals tomēr reiz izkusīs…